Autori filmov Nedotknuteľní a Pokiaľ nás svadba nerozdelí, prichádzajú so svojím zatiaľ najosobnejším filmovým projektom! Výnimoční v našich kinách už čoskoro + VIDEO

Autori Nedotknuteľných (2011) a Pokiaľ nás svadba nerozdelí (2017), prichádzajú so zatiaľ najosobnejším projektom, plným nádeje a nečakaného humoru.

S neopakovateľnými výkonmi Vincenta Cassela (Čierna labuť, Verejný nepriateľ č. 1) a Redy Kateba (30 minút po polnoci, Prorok), nakrútila zohraná francúzska dvojica Toledano-Nakache skutočný príbeh o priateľstve, húževnatosti a mimoriadnej obetavosti.

Bruno (Vincent Cassel) vedie spolok pre autistické deti a dospievajúcich, ktorých prípady sú tak komplikované, že ich všade odmietajú. Jeho najlepší priateľ Malik (Reda Kateb) učí mladistvých zo sociálne slabých rodín, ako sa o takéto deti starať.

Už vyše 20 rokov žijú Bruno a Malik vo svete ľudí, s ktorými si spoločnosť nevie poradiť. Napriek tomu ich neopúšťa optimizmus a zmysel pre humor. Bohužiaľ však hrozí, že Brunova organizácia bude zrušená, pretože jeho osobitý prístup sa nie každému páči. Brunovi a Malikovi tak nezostáva nič iné ako presvedčiť úrady, že ich práca má zmysel. Komediálne ladená dráma Výnimoční bola záverečným filmom tohtoročného festivalu v Cannes.

Aby vo filme Výnimoční dosiahli čo najväčšej autenticity, Toledano s Nakachom sa na dva roky naplno ponorili do chodu organizácií, o ktorých film pojednáva. Väčšina scén preto vychádza z autentických  situácií, ktoré autori na vlastnej koži prežili. Snímok je unikátny aj tým, že v ňom okrem profesionálnych hercov vystupujú autistickí neherci. Fikcia sa tak prelína s realitou, rovnako ako sa plač mieša so smiechom a dramatické situácie v teréne s chvíľkami oddychu, ľahkosti a optimizmu.

Francúzsku komédiu Výnimoční prináša od 28.11.2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *