Užite si iskrenie medzi hviezdami Scarlett Johansson a Channingom Tatumom na pozadí monumentálneho úspechu v dejinách kozmonautiky + VIDEO

Už 11. júla 2024 si v kinách s komédiou Zober ma na Mesiac budeme užívať iskrenie medzi hviezdami Scarlett Johansson a Channingom Tatumom na pozadí monumentálneho úspechu v dejinách kozmonautiky – prvého pilotovaného letu na Mesiac. „Aj let na Mesiac, aj romantické očarenie za mesačnej noci, majú jedno spoločné – odvahu dovoliť si zažiť niečo výnimočné,“ usmieva sa režisér Greg Berlanti.

Koncom 60. rokov sa marketingová kúzelníčka Kelly Jones (Scarlett Johansson – Black Widow, Manželská história) nie celkom dobrovoľne podujme na nezvyčajný džob: má národu predať Mesiac. Teda napraviť povesť NASA v očiach verejnosti a získať projektu (astronomickú) podporu. Šarmantná pragmatická obchodníčka, účel svätí prostriedky.

Riaditeľ letu Apollo 11, Cole Davis (Channing Tatum – Magic Mike, Manželský sľub), nechápe, načo mu ju do NASA nainštalovali a načo vôbec okolo ich historicky prevratného snaženia ešte treba robiť nejaké verejné haló navyše. Zanietený idealista, na prostriedkoch záleží. A máme konflikt, z ktorého iskry sršia na všetky strany.

Keď Coleovi docvakne, že Kelly nie je problém, ale tajná zbraň, a že im vlastne obom ide o rovnakú vec, spoja sily. Dokážu dovtedy nemožné aj napriek záujmom národnej bezpečnosti, ktorou sa oháňa vplyvný Moe Burkus (Woody Harrelson – Venom Carnage prichádza, Zombieland), keď z úzadia ťahá nitky a nariadi Kelly tajne zinscenovať falošné pristátie na Mesiaci pre „oficiálny“ priamy televízny prenos nebývalých rozmerov. Kto si dokáže zachovať chladnú hlavu, keď začne countdown? Čo naozaj uvidí celý svet?

Popri skutočných NASA priestoroch, fascinujúcich raketových štartoch a doposiaľ nezverejnených záberoch z vesmíru, je pastvou pre oko štýlový dobový look, ktorý vytvorila kostymérka s oskarovými nomináciami Mary Zophres (Babylon, La La Land). Do atmosféry šesťdesiatych rokov nás vtiahnu ikonické účesy a kostýmy s geometricky čistými líniami, elegantnou siluetou a odvážnymi farbami. Štýlové lodičky s otvorenou pätou, v ktorých Scarlett energicky rozsieva svoj ženský marketérsky šarm, sú replikou topánok, ktoré Mary Zophres milovala na svojej tete. Najviac sa však vyšantila na garderóbe extravagantného “Kubricka reklamy” – režiséra Lancea Vespertina (Jim Rash – Deti moje, Lazy Suzan, Nezabudnuteľné prázdniny), ktorý má natočiť “oficiálne” pristátie na Mesiaci.

Spoilerom pre fanúšičky Magic Mikea: Channing bude aj tancovať a … zostane oblečený. Žiadny svižný jive, skôr knísanie z nohy na nohu. Holt, decentný strohý pilot … no emócie môžete krájať. Toto rande si určite nenechajte ujsť už 11. júla 2024 v kinách!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *