Trhlina boduje v kinách! Okrem iného má za sebou najúspešnejší premiérový víkend slovenského filmu + VIDEO

Filmová novinka režiséra Petra Bebjaka, mysteriózny thriller Trhlina, si na svoje konto hneď po prvom víkende v kinách pripísala historický úspech. S návštevnosťou 83 266 divákov a tržbami 494 386 €, sa jej premiérový víkend stal najúspešnejším víkendom slovenského filmu v domácich kinách.

V celkovom rebríčku otváracích víkendov v slovenských kinách patrí jej tržbám 5. miesto, pričom sa zaradila tesne za také obrovské hity akými sú Mimoni, Päťdesiat odtieňov sivej, Päťdesiat odtieňov slobody a Avengers: Nekonečná vojna.

„Takýto úspech nás, samozrejme, teší. Pre filmára je dôležité, aby sa jeho film dostal k divákom a ak ich navyše zaujme, majú o čom premýšľať a čo odporúčať, môžeme byť len spokojní,“ hovorí režisér Peter Bebjak a dodáva, že je to pre celý tím veľkou motiváciou do ďalšej práce. 

Trhlina pritom na vrchole rebríčka nahradila jeho vlastný film Čiara, ktorý v auguste 2017 prilákal počas prvého distribučného víkendu do kín 69 242 divákov (s tržbami 375 959 €), celkovo ho v kinách videlo viac ako 330 000 ľudí.

Príbeh filmovej adaptácie úspešnej knižnej predlohy Jozefa Kariku sleduje skupinku odvážlivcov, ktorá sa vyberie na výpravu do tajomných lesov pohoria Tribeč. Práve tam podľa viacerých zmienok už desaťročia miznú ľudia. Mladík Igor (Matej Marušin) spolu s priateľkou Miou (Mária Bartalos), konšpirátorom Andrejom (Dávid Hartl) a tvrdým skeptikom Dávidom (Tomáš Maštalír). prenikajú čoraz hlbšie a odhaľujú skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia.

Film Trhlina prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Snímka vznikla v koprodukcii produkčnej spoločnosti D.N.A. Production a Televízie JOJ. Distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *