… nikdy sa neprestaň modliť! „MNÍŠKA“ zažila na Slovensku najlepší otvárací víkend hororu!!! + VIDEO

Obrovský úspech na Slovensku zaznamenala ďalšia časť z univerza „V zajatí démonov“ (The Conjuring), „MNÍŠKA“, ktorá v počte divákov za otvárací víkend, prekonala doterajšieho držiteľa prvenstva z minulého roka, film na základe knihy Stephena Kinga „TO“.

… nikdy sa neprestaň modliť! „MNÍŠKA“ zažila na Slovensku najlepší otvárací víkend hororu!!! 

Od štvrtka do nedele si prišlo do slovenských kín pozrieť horor „MNÍŠKA“, až 46 154 divákov. Ak pripočítame predpremiéry, celkový počet sa zvýši na 49 073 divákov. Celkovo za tento rok, je to zatiaľ šiesty najväčší otvárací víkend, kde „Mníška“ za sebou zanechala blockbustre ako „Čierny panter“, Ready Player One – Hra sa začína, alebo „oscarový animák“ „Coco“.

Doterajšie prvenstvo v hororovom žánri si držal film „TO“, ktorý si za otvárací víkend prišlo pozrieť 38 728 platiacich divákov (celková návštevnosť 117 352 divákov). Univerzum „V zajatí démonov“ je všeobecne návštevnosťou ďaleko nad ostatnými filmami rovnakého žánru. Odštartovalo sa to v roku 2013 filmom „V zajatí démonov“, ktorý v prvý víkend videlo 6 719 divákov (celková návštevnosť 33 389 divákov).

Nasledovala snímka „Annabell“ z roku 2014, ktorú si v otvárací víkend prišlo pozrieť už 11 243 divákov (celková návštevnosť 42 822 divákov). V roku 2016 prišla do slovenských kín druhá časť „V zajatí démonov 2“, ktorú videlo za rovnaký časový úsek 21 543 divákov (celková návštevnosť 69 183 divákov) a minulý rok videlo „Annabell 2“ v otvárací víkend až 26 087 divákov (celková návštevnosť 78 407 divákov).

Vo filme „MNÍŠKA“, po prvýkrát dostaneme ucelený pohľad na démonickú mníšku Valak, ktorú nám režisér James Wan v hororovom V zajatí démonov 2 ponúkol len v náznakoch.

V odľahlom kláštore v Transylvánii, spácha mladá mníška ten najhorší hriech, samovraždu. Samotný Vatikán vyšle jedného z najskúsenejších lovcov démonov, otca Burkeho s temnou minulosťou, aby prešetril túto udalosť.

Nariadením Vatikánu sa k otcovi Burkemu pridáva sestra Irene, novicka, ktorú už od detstva prenasledujú desivé sny a vízie. Herecky sa tejto postavy zhostila mladá herečka Taissa Farmiga. Tá hľadala radu u svojej staršej sestry Very Farmigy, ktorá v oboch častiach hororu V zajatí démonov stvárňuje uznávanú vyšetrovateľku paranormálnych javov – Lorraine Warrenovú.

Otec Burke a Irene spoločne opúšťajú Rím, aby odhalili pravdu o všadeprítomnom zle a sestre Viktórii s tajomným kľúčom, ktorý zvierala v rukách keď zomrela.

Film producentskej spoločnosti Warner Bros Pictures a New Line Cinema priniesla od 6. septembra 2018 do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *