Dokument o Karlosovi Vémolovi mieri do kín! Tvorcovia zverejňujú ďalšie exkluzívne zábery + VIDEO

Zápasy MMA sa pohybujú na hranici medzi športom a zábavou, fascinujú davy, priťahujú pozornosť a plnia stránky bulvárnych novín.

Karlos Vémola je jedným zo zápasníkov, ktorí pomohli dostať tieto novodobé gladiátorské zápasy do širokého povedomia ľudí v Česku a na Slovensku. Teraz si jeho strhujúci životný príbeh môžete pozrieť na veľkom plátne.

Film s názvom Karlos vznikal 15 rokov a je plný unikátnych archívnych záberov. Ukazuje, kto Karlos Vémola v skutočnosti je, aký je mimo svetla reflektorov a aj odkiaľ sa tento fenomén vlastne vzal. Dokument Karlos nie je len športovým medailónom, ale filmovým portrétom osobnosti, ktorá zmenila popkultúrny život v Českej republike. Karlos príde do kín 25. januára 2024 a tvorcovia krátko pred premiérou zverejňujú finálny trailer plný nových exkluzívnych záberov z filmu, oficiálny plagát, ako aj ďalšie fotografie z filmu.

Režisér Michal Samir začal Karlosa nakrúcať pred mnohými rokmi v Londýne, keď bol Vémola ešte obyčajný chlapec z Olomouca, ktorý pracoval ako vyhadzovač v bare a pretĺkal sa životom. Jednou z najatraktívnejších súčastí filmu sú preto unikátne zábery spred 15 rokov, ktoré doteraz nikto nevidel, ako aj fotografie z Karlosovho súkromného archívu. A samozrejme, zábery z jeho rodinného života a excentrického spolužitia s manželkou Lelou Ceterovou. „Poznáme sa už dlho, intuitívne som Karlosa začal nakrúcať pred mnohými rokmi v Londýne. Takže ho nemáme natočeného ako celebritu, ale ako skutočného chlapca z Olomouca, ktorý sa pretĺka životom,“ hovorí Michal Samir.

Život Karlosa Vémolu bol vždy plný priepastných protikladov – od detstva žil na hrane, na hrane dobrého aj zlého. Ako malý sa bil v uliciach Olomouca, po škole odišiel do Londýna, kde sa živil ako vyhadzovač, preslávil sa ako zápasník, išiel do väzenia, opäť sa preslávil, vypredal O2 arénu a stal sa celebritou. Karlos je film o extrémnej osobnosti v extrémnych časoch. Predstavuje Vémolu nielen ako bojovníka a hrdinu, ale aj ako otca, partnera, nežného milovníka zvierat a zároveň ako tvrdohlavého, nekompromisného človeka, ktorý od svojho okolia často žiada nemožné – aby sa prispôsobilo jeho životnému štýlu a tempu.

„Film je rovnako ako Karlosov život nebezpečnou jazdou, ktorá sa začína v olomouckých Hodolanoch, pokračuje cez kluby na londýnskej periférii a graduje na križovatke, na ktorej sa teraz Karlos ako človek a aj ako zápasník vo svojom veku ocitol,“ uzatvára režisér Michal Samir.

Dokument Karlos príde do slovenských kín 25. januára 2024. Producentmi filmu sú spoločnosti Bontonfilm Studios, Silk Films a Barletta. Hlavným partnerom filmu je Oktagon, partnerom spoločnosť Progresus Invest Holding.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *