Denzel Washington sa vracia v tretej časti strhujúcej akčnej filmovej série ako nemilosrdný Equalizer + VIDEO

… a znovu sa postaví hrubej sile organizovaného zločinu, aby vymohol spravodlivosť pre bezbranných. Okrem talianskej mafie čelí aj vlastným démonom a tak je záverečná kapitola oveľa osobnejšia.

„Chce sa odstrihnúť od minulosti poznačenej násilím, hľadá vykúpenie, no sám seba sa pýta, či v drsnom nastoľovaní spravodlivosti nezachádza priďaleko a či to stále robí zo správnych dôvodov,“ hovorí režisér Antoine Fuqua (Training Day, Ostreľovač).

V zdanlivo ospalom Taliansku sa Robert McCall ocitá v situácii, kedy potrebuje pomoc. Preto sa telefonicky spojí so začínajúcou ambicióznou analytičkou CIA a hoci sa nikdy nestretli, funguje medzi nimi istá spriaznenosť. Hrá ju Dakota Fanning, ktorá s Washingtonom hrala pred 20 rokmi ešte ako malé dievčatko v trileri Muž v ohni a dodnes sú si blízki.

Denzel Washington má 68 rokov, ale je v neuveriteľnej forme a úloha akčného neohrozeného ochrancu spravodlivosti v mene utláčaných ho zjavne stále baví. Drvivú väčšinu svojich akčných scén zahral osobne. Sám sa venuje boxu a tak sú jeho pohyby úplne prirodzene „mrštné“, výbušné a účelné.

Strhujúca napínavá akcia je ešte premyslenejšia a drsnejšia, než doposiaľ. Načo by Equalizer mrhal na zabitie chlapa dvoma pohybmi, ak stačí jeden? Protivníkov vyraďuje maximálne úspornými a fatálne drsnými spôsobmi, akoby čas vo svete mrazivo sústredeného Roberta McCalla plynul úplne mimo akýchkoľvek pozemských fyzikálnych zákonov.

Podarí sa Robertovi McCallovi konečne namiesto chladnokrvného pokoja zabijaka nájsť vytúžený pokoj a zmierenie? Príďte sa pozrieť na film Equalizer 3: Záverečná kapitola. 

Itafilm ho uvádza do slovenských kín už 31.8.2023

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *