Už budúci rok si budeme môcť pozrieť pokračovanie legendárnej Perinbaby! Aký príbeh si pre nás Juraj Jakubisko pripravil tentokrát? + VIDEO

Skvelý režisér Juraj Jakubisko po viac ako tridsiatich rokoch oživuje legendárnu Perinbabu! Juraj Jakubisko v spolupráci s TV JOJ, predstavuje po vyše dvoch rokoch náročnej práce prvé zábery zo svojho nového magického príbehu, ktorý ponesie názov Perinbaba a dva svety.

Prečo sa známy režisér rozhodol po tak dlhej dobe oživiť tak výrazné kinematografické postavy akými sú Perinbaba a Zubatá? „Film Perinbaba ako vianočná rozprávka vychovala na Slovensku tri generácie. Stala sa tak populárnou, že sa teší záujmu divákov aj po tridsiatich piatich rokoch. Po celý čas som dostával od divákov listy so žiadosťou, aby som nakrútil pokračovanie. Dlho som ale váhal … Po tridsiatich piatich rokoch som sa však rozhodol nakrútiť iný príbeh Perinbaba a dva svety. Sen v sne, príbeh v príbehu. Pretože vždy máme možnosť si vybrať jeden z dvoch svetov. Zázraky sa nestávajú iba v sne, ale i v živote. Ak po niečom skutočne túžime, splní sa nám to …“

Rovnako ako jej predchodkyňa, ani Perinbaba a Dva svety nebude klasickou rozprávkou. “Nemám rád príbehy, v ktorých hlavný hrdina sedí po celý čas za pecou, potom strčí každého do vrecka a pečené holuby mu padajú len tak … Deti by mali mať vzory v ľuďoch, ktorí cieľavedome a vlastným pričinením dosiahnu svoje šťastie. V príbehu dominuje fantázia, humor a poézia. Môj Lukáš, syn Alžbetky a Jakuba, sa vyberie do sveta hľadať šťastie a lásku. Na svojej púti sa častokrát dostane na rázcestie a musí si vybrať, ktorou cestou sa vydá. A každé rozhodnutie, či už dobré, alebo zlé, mu zmení život. Rovnako ako nám v reálnom živote. Vytvoril som bizarný svet snov, ktoré sa stávajú realitou …“, dodáva Juraj Jakubisko.

Na čo sa môžu fanúšikovia slovenských rozprávok už teraz tešiť? Hlavnou postavou nového príbehu je Lukáš, ktorého stvárňuje mladý herec a známy slovenský youtuber Lukáš Frlajs. V hlavnej ženskej roli Lucie sa predstaví talentovaná herečka Valéria Frištik. Vo filme sa predstavia i ďalší populárni herci, herečky a známe tváre ako napríklad Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Valerie Zawadská, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Klára Cibulová, Darja Paulovič a ďalší.

Filmovú novinku Juraja Jakubiska si budú môcť slovenskí i českí diváci pozrieť vo svojich kinách už v prvej polovici budúceho roku. Do kín ho v oboch krajinách prinesie distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *