Režisér Bebjak získal do svojho nového filmu Správa hviezdu hollywoodskych filmov!!! + VIDEO

Tvár škótskeho herca Johna Hannaha pozná každý, kto niekedy videl filmy ako Múmia, Štyri svadby a jeden pohreb a seriálySpartakus alebo Agenti S.H.I.E.L.D. V pripravovanom filme Petra Bebjaka Správa stvárni postavu Warrena.

„Na tretí večer konečne prišiel aj pán Warren, spojka medzinárodného Červeného kríža. Srdečne sa zvítal s Karolom a Valérom, tak toto sú teda tí dvaja, pozrel na právnika, čo vás obrali o pokojný spánok. Pán Warren je vysoký, na prvý pohľad sympatický človek. Karol a Valér vyrozumeli, že pán Warren sa zúčastnil na mnohých rokovaniach, ktoré zmiernili utrpenie tisícov ľudí. Že Medzinárodný Červený kríž považuje za armádu, ktorá bez zbraní krok za krokom vedie bojujúce strany, vlastne Nemcov, aby aspoň zhruba dodržiavali pravidlá tejto krutej hry“, takto opísal Warrena v knihe Čo Dante nevidel jej autor Alfréd Wetzler, ktorého vo filme stvárňuje NoelCzuczor.

Úspešný filmový, televízny a divadelný herec John Hannah sa do povedomia diváckej verejnosti dostal kultovou postavou homosexuála Matthewa vo filmy Štyri svadby a jeden pohreb.

Filmoví fanúšikovia na Slovensku si ho pamätajú ako Jonathana, popleteného brata Rachel Weisz v trilógii Múmia a v poslednom období ho mohli na našich obrazovkách sledovať v seriáloch Agenti S.H.I.E.L.D. alebo Spartacus.

Čím je pre herca, ktorého poznajú diváci po celom svete, zaujímavá práca mimo domova?„Pracovať v inej krajine, v inej kultúre a s ľuďmi iných národností je vždy výnimočnou skúsenosťou. Znova a znova mi to pripomína, že napriek zrejmým odlišnostiam sme si vlastne veľmi podobní,“ hovorí John Hannah.A čo ho zaujalo na príbehu Wetzlera a Vrbu?

„Keď sa vám dostane do rúk takýto skvelý scenár, uvedomíte si, čo máme spoločné s tými, ktorí tu boli pred nami, a ktorých sila a odvaha sú pre nás aj dnes obrovskou inšpiráciou. O to viac, že v Európe, ktorá zažíva najdlhšie obdobie mieru a spolupráce v dejinách, sa opäť dvíha vlna nenávisti, rozdeľovania a strachu. Toto dielo je skutočne dôležité a som hrdý, že môžem prísť do Prahy a dať zo seba to najlepšie, aby som prispel k rozpovedaniu tohto príbehu,“povedal.

Film Správa, ktorý už od novembra minulého roka nakrúca DNA Production, a ktorého režisérom je Peter Bebjak, má premiéru naplánovanú na rok 2020. Snímka rozpráva príbeh dvoch slovenských Židov – Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrbu, ktorým sa pred 75 rokmi, v apríli 1944, podarilo utiecť z pekla koncentračného tábora v Osvienčime a spísať správu o jeho fungovaní, ktorá napokon zachránila život takmer dvestotisícom maďarských židov.

„Veľmi si vážime, že John Hannah prijal našu ponuku. Je to výnimočný herec a sme presvedčení, že svojej postave vdýchne presne to, čo „Warren“ predstavuje. Záležalo nám na tom, aby sme našli herca, ktorý nielen zahrá svoju úlohu, ale ktorý aj vníma posolstvo tohto filmu. A presne to sa nám podarilo,“uzatvára producent DNA Production Rasťo Šesták.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *