Do našich kín vstúpil letný teenagerský film Uzly a pomaranče! Ktoré známe tváre sa v snímke objavia? + VIDEO

Prvá láska. Komplikovaný vzťah k otcovi po matkinej smrti. Hľadanie vlastného miesta v partii a jeho udržanie. A to všetko v krásnom horskom prostredí, kde sa síce žije krásne, no predsa len je to trochu nuda, keď má človek štrnásť rokov … Taký je aj Darkov svet.

Spoznať ho môžete vo filme Uzly a pomaranče, ktorý vznikol aj so slovenskou účasťou a čoskoro príde do našich kín.

Leto, dobrodružstvo a láska so všetkým, čo k nej patrí … Uzly a pomaranče zabavia aj dojmú. Film vznikol na základe úspešnej českej teenagerskej knihy spisovateľky Ivy Prochádzkovej, preloženej do piatich jazykov. Hlavnému hrdinovi sa v jej príbehu obráti naopak celý život, keď mu zomrie mama. Príde o všetky istoty a musí znášať novú zodpovednosť, ktorú nie celkom dobre znáša jeho otec. V Darkovom živote sa však objavia kone, ktoré mu pomôžu prekonať viaceré prekážky a dovedú ho na prah dospelosti.

V snímke, ktorá sa odohráva na česko-nemecko-poľskom pohraničí, sa objavia aj slovenskí herci Ľuboš Kostelný a Eva Sakálová. Hlavného hrdinu stvárňuje vychádzajúca česká hviezda – sympatický Tomáš Dalecký a svoju prvú filmovú úlohu si strihla obľúbená speváčka Ewa Farna.

Letný film Uzly a pomaranče prináša od 13. júna 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *