Režisér Juraj Jakubisko dokončuje pokračovanie svojej kultovej rozprávky Perinbaba! Aké zákulisné informácie prezradil?

Režisér Juraj Jakubisko dokončil natáčanie rozprávky Perinbaba 2, ktorá nadväzuje na jeho známu a obľúbenú Perinbabu z roku 1985. V súčasnosti sa režisér venuje náročným postprodukčným prácam a do kín na Slovensku i v Česku vstúpi výpravná rozprávka s osobitým Jakubiskovým kúzlom v zime roku 2020.

Pre trikovú časť využívajú tvorcovia i výhody súčasných filmových technológií, za pomoci ktorej snímok oživí pôvodnú Perinbabu s tvárou talianskej herečky Giulietty Masina. S naplnením fantázie Juraja Jakubiska pomáha počítačová grafika i v iných častiach filmu. „Trochu sa bojím, či toho už nie je príliš veľa. Dávame tam toľko fantázie, že mám pocit, že sa musím začať krotiť. Človek keď môže, tak si začne strašne vymýšľať,“ smeje sa spokojný režisér.

Hlavnou postavou rozprávky je Lukáš, ktorého hrá mladý slovenský herec a youtuber Lukáš Frlajs. „Veľa ľudí si myslí, že keď točíme dvojku Perinbaby, že samozrejme hrám Jakuba z jednotky. Moja postava sa ale volá Lukáš a je to syn Jakuba,“ prezradil Lukáš Frlajs. Vo filme sa objavia herci zo Slovenska i z Česka, ako napríklad Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová či Sabina Skalická, ktorá bude hrať mladú „zubatú“.

„Nechceli sme obsadzovať hercov podľa ich slávy a popularity. Juraj sa sústredil na typy, charaktery a na atmosféru samotných hercov,“ prezrádza producentka filmu Deana Horváthová – Jakubisková.

Hudbu k filmu zložili Ondřej Soukup a Jan Jirásek

Posledným filmom Juraja Jakubiska v českých kinách bola rekordne navštevovaná Bathory, jeden z posledných filmov, ktorý útočil na hranici jedného milióna divákov v kinách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *