Skončí to tam, kde to začalo! Kultový horor Insidious sa vracia na plátna kinosál + VIDEO

Distribučná spoločnosť Itafilm má nachystanú riadnu dávku zimomriavok na schladenie počas horúceho leta. Ak sa nebojíte tmy, po najnovšom príbehu kultovej hororovej série Insidious z dielne Jasona Bluma a Jamesa Wana môže byť všetko inak, keď spolu s nimi otvoríte Insidious: Červené dvere.

Fanúšikom hororu netreba túto sériu nijako zvlášť predstavovať: majstrovsky stupňované napätie, dokonale načasované ľakačky, krv tuhnúca v žilách, zvláštna schopnosť hlavných aktérov astrálne cestovať do vskutku desivej mimozmyslovej dimenzie Further a zažívať tam veci, na ktoré si nechcú pamätať. Pôvodné obsadenie je späť, vrátane Patricka Wilsona, ktorý zároveň debutuje ako režisér a dokonca k filmu naspieval aj pieseň.

Po desiatich rokoch od posledného stretnutia trápi Josha Lamberta (Patrick Wilson) nesústredenosť a výpadky pamäte. Rozhodne sa zvoľniť tempo a odviezť syna Daltona (Ty Simpkins) na výšku, kam ide študovať umenie. Práve umenie však odomkne dvere, ktoré mali zostať navždy zavreté. Keď má Dalton nakresliť skúsenosť, ktorá ho definuje, zisťuje, že spomienku na ňu si nevie vybaviť.

Napriek tomu jeho kresba spúšťa desivo bolestné vidiny, s ktorými sa zdôverí otcovi. Otec a syn Lambertovci si potrebujú spomenúť, aké puto ich naozaj spája. A tak sa vydávajú na doteraz najtemnejšiu výpravu do nadprirodzena, aby sa raz a navždy vysporiadali so svojimi démonmi. Hrôzostrašné nástrahy číhajú za dverami kín od 6. júla 2023.

Kultová hororová séria pokračuje filmom Insidious: Červené dvere. Staré známe tváre vstupujú do záverečnej kapitoly desivej ságy o rodine Lambertovcov, aby sa raz a navždy zbavili svojich démonov.

Josh (Patrick Wilson) a jeho syn, čerstvý vysokoškolák Dalton (Ty Simpkins) musia tentokrát vojsť do nadprirodzenej dimenzie omnoho hlbšie než doposiaľ, aby čelili temnej minulosti svojej rodiny a novým hrôzostrašným nástrahám, ktoré na nich číhajú za červenými dverami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *