Komédia Alibi na mieru 2, ktorá vo Francúzsku trhala rekordy, mieri do slovenských kín + VIDEO

Herec a režisér Philippe Lacheau so svojou skupinkou komikov patrí k najúspešnejším francúzskym komediálnym tvorcom, ktorým sa podarilo preraziť i mimo rodnej krajiny. Filmy ako Alibi na mieru, Prázdniny all exclusive, Vezmi si ma, kamoš či minuloročná paródia na superhrdinské blockbustery s názvom Badman, pobavili v kinách a pri televíznych obrazovkách aj tisíce slovenských divákov.

Práve prvá menovaná komédia sa stala doposiaľ celosvetovo najúspešnejším titulom tejto známej partie Francúzov a vyzerá to tak, že očakávané pokračovanie s názvom Alibi na mieru 2 by ju mohlo ešte prekonať. Filmová novinka už totiž doma vo Francúzsku návštevnosťou „predbehla“ prvý diel a do kín si ju doteraz prišli pozrieť takmer 4 milióny divákov.

Prvý film bol založený na príbehu originálnej agentúry s názvom Alibi na mieru, v ktorej hlavný hrdina Greg (Philippe Lacheau) spolu s dvomi tak trochu uletenými kolegami (Julien Arruti, Tarek Boudali) zabezpečoval svojim klientom alibi všetkého druhu. Či už potrebovali ututlať milenecké aféry, vyhovoriť sa z rodinnej večere alebo zatajiť pred manželkou výhru v lotérii, Alibi na mieru za nich vyžehlilo akýkoľvek problém. V pokračovaní, ktoré sľubuje ešte viac bláznivých situácií a nekorektného humoru, bude Greg po prvýkrát potrebovať alibi sám pre seba.

So svojou životnou láskou Flo (Élodie Fontan) sa chystá oženiť, čo je samo o sebe skvelá správa, no má to jeden háčik. Gregovi potenciálni svokrovci totiž trvajú na tom, že na svadbe musia byť aj jeho rodičia. Greg si je však dobre vedomý, že jeho otec podvodník a mama hviezda erotických filmov na budúcich svokrovcov veľký dojem neurobia. Rozhodne sa preto opäť otvoriť svoju agentúru a zohnať si ako posledné alibi reprezentatívnejších falošných rodičov. Svadba sa zdá byť zachránená, asi však netreba vysvetľovať, že to ani zďaleka nepôjde tak hladko, ako si Greg predstavoval. Pavučina lží, do ktorej sa postupne čoraz viac zamotáva, strhne lavínu šialených udalostí, trapasov a prekvapivých zvratov. A hlavne nespútaného bláznivého humoru, ktorý divákov nenechá vydýchnuť si. Nič uletenejšie tento rok v kinách neuvidíte.

Hoci by sa mohlo zdať, že natočiť bláznivú komédiu je pre filmárov jedna z najľahších úloh, nie je to celkom tak. Nakrúcanie tohto typu filmov nie je len o zábave, ale aj najmä o množstve tvrdej práce, o čom by partia okolo Philippea Lacheaua naozaj vedela rozprávať. Ich komédie sa vždy vyznačujú prepracovaným scenárom, originálnym príbehom a tiež množstvom náročných kaskadérskych scén či filmových trikov. „Počas vývoja scenára sa často pýtame sami seba, aké by to bolo, keby sme sa zbavili všetkých gagov – či by samotný príbeh bol stále dostatočne presvedčivý na to, aby ho ľudia chceli pozerať celý až do konca a zistiť, čo sa s postavami stane. Keďže sám mám pri pozeraní filmov tendenciu ľahko sa začať nudiť, som posadnutý udržaním pozornosti divákov pestovaním tajomstva a určitého druhu napätia prostredníctvom štruktúry príbehu,“ hovorí herec a režisér Philippe Lacheau, ktorý tiež prezradil, že na scenári k filmu Alibi na mieru 2 pracovali spolu s tromi ďalšími kolegami rok a pol.

„Puntičkárstvo“ tvorcov sa prejavuje aj pri využívaní vizuálnych efektov, ktoré sú pre ich komédie typické. Okrem práce s dronmi a so zeleným plátnom či s ďalšími digitálnymi technológiami často využívajú aj profesionálnych kaskadérov, vďaka čomu pôsobia jednotlivé bláznivé situácie vo filme veľmi realisticky. Philippe Lacheau prezradil, že najnáročnejším trikom pri natáčaní komédie Alibi na mieru 2 bola scéna s detským skákacím hradom, ktorého vzduchová pumpa je pokazená, takže nakoniec vybuchne a odhodí dieťa do susednej záhrady. Asi však neprekvapí, že pri jej nakrúcaní si filmári užili aj veľa zábavy. „Do dela sme vložili figurínu malého chlapca a keď sme ju vystrelili, ľudia v susedstve, ktorí nevedeli, čo robíme, sa zhrozili, pretože to naozaj vyzeralo, akoby dieťa letelo vzduchom! Museli sme sa trochu potrápiť, aby sme nastavili silu výstrelu, ktorá bola spočiatku príliš silná, ale po niekoľkých pokusoch figurína nakoniec pristála na správnom mieste!“ opisuje so smiechom zážitky z natáčania Philippe Lacheau.

Ak máte radi uletené, no nie lacné komédie alebo len skrátka túžite na chvíľu úplne vypnúť a schuti sa pritom zasmiať, rozhodne si film Alibi na mieru 2 nenechajte ujsť na veľkom plátne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *