Koľko slovenských divákov si vychutnalo filmový trhák Aquaman počas premiérového víkendu? + VIDEO

Ešte v minulom roku vstúpila do slovenskej distribúcie najnovšia filmová adaptácia komiksových dobrodružstiev vydavateľstva DC Comics. Snímku Aquaman sprevádzali na ceste do kín vynikajúce ohlasy a podobne je na tom aj po jeho uvedení na Slovensku.

Výborne prijatý film sa vyšvihol na prvé miesto rebríčka návštevnosti, keď si ho počas premiérového víkendu prišlo pozrieť 37 378 divákov.

Aquaman rozpráva príbeh zrodu superhrdinu, ktorého mali diváci a diváčky možnosť spoznať aj ako člena tímu Justice League vo vlaňajšom rovnomennom filme štúdia Warner Bros.

Tentoraz sa neohrozený Arthur Curry, čo je Aquamanovo civilné meno, vydáva zachrániť svoj podmorský domov – bájnu Atlantídu. O nadvládu nad ňou sa usiluje jeho nevlastný brat, ktorý chce dokonca vyhlásiť vojnu pevnine.

„Scenár rozpráva krásny príbeh o pôvode chlapca, ktorý získa schopnosti a napokon sa vydáva na cestu muža, ktorý sa má stať kráľom. Celkovo má však aj svoju jemnejšiu stránku, aj keď sa ponorí a bojuje o život v neskutočne úžasnej vojne v podvodnej galaxii,“ s nadšením hovorí o svojej úlohe predstaviteľ hlavnej postavy, herec Jason Momoa.

Režisér James Wan, ktorý má na svojom konte filmové hity Insidious či V zajatí démonov, ho dopĺňa: „Snímka v mnohom hovorí o naplnení túžby a osobne to bol pre mňa bonus tohto filmu – moje vlastné plnenie túžob – vytváranie filmu, ktorý buduje a tvorí osobitý svet.“

Výtvarne uchycujúci svet morských hlbín si v slovenských kinách môžete pozrieť vďaka distribučnej spoločnosti Continental film, a to vo verziách 2D, 3D aj IMAX

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *