Horúce chvíle s ľadovým peklom! Krotitelia duchov v kinách už čoskoro + VIDEO

Už 11. apríla 2024 sa do kina radšej teplo oblečte. Do kín totiž prichádza ľadovo svieža dávka dobrodružstva, napätia, akcie, ale tiež živých postáv a rodinných vzťahov, ktoré oslovujú všetky generácie, v novom filme legendárnej duchárskej série Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba.

Na odvrátenie ľadovej apokalypsy spoja sily „starí“ aj „noví“ krotitelia duchov z predchádzajúceho filmu (Krotitelia duchov: Dedičstvo). Čo o spájaní síl hovorí krotiteľský veterán Dan Aykroyd? „Je príjemné vedieť, že diváci stále stoja o niečo, čo sme začali tvoriť pred 40 rokmi. Som rád, že mladší krotitelia preberajú štafetu s takým nasadením a energiou. A že si to užívajú rovnako ako my. Sú vážne skvelí.“

Svoju úlohu vo filme zohrá aj ikonická hasičská zbrojnica a nejeden známy nadprirodzený tvor. Viete si vari predstaviť Ghostbusterov bez michelina alebo zeleného slizu? Alebo bez kultového popevku „who ya gonna call“? A samozrejme – čo je pre túto kultovú značku typické – tvorcovia divákom opäť dávkujú smiech aj ľakačky. “Vystrašiť a rozosmiať je v genetickej výbave Ghostbusterov, len trochu pridávame grády,” hovorí scenárista a producent Jason Reitman.

Na aký príbeh sa diváci môžu tešiť v Mrazivej hrozbe? Po udalostiach z Dedičstva sa Callie (Carrie Coon – The Gilded Age) so svojimi násť-ročnými deťmi Phoebe a Trevorom (McKenna Grace a Finn Wolfhart zo Stranger Things) presťahuje do New Yorku, spolu so svojím novým priateľom Garrym, ktorého hrá Paul Rudd (obľúbený Ant-Man). Útočisko nájdu v starej hasičskej zbrojnici, kde sídlili aj pôvodní krotitelia a prevezmú ochranu nad mestom pred duchmi. V New Yorku totiž vzrastá počet útokov duchov a nadprirodzené javy sú takpovediac na dennom poriadku. Pri pátraní na vlastnú päsť juniori zisťujú, že všetko nasvedčuje tomu, že aj vo svete duchov sa schyľuje k niečomu veľkému … ale vysvetľujte to starostovi, ktorý chce Krotiteľov duchov úplne zrušiť.

Pôvodní krotitelia (Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Annie Potts) napriek svojmu veku zostávajú otvorení pokroku – založili supertajné výskumné pracovisko, kde študujú rôzne duchárske a démonické hrozby. Pri skúmaní posadnutých predmetov však objavia veľmi zvláštny guľovitý artefakt, ktorý uvoľní starodávne temné sily. Mrazivá hrozba odhodlaná zničiť ľudstvo sa prederie na povrch a rozsieva ľadovú skazu všade dookola. Bill Muray hovorí: „Naši duchovia sú zakaždým desivejší. Pozrel som si nejaké pracovné sekvencie a keby som toho videl viac, asi by sa mi ťažko zaspávalo.“

Ako dokážu starí známi aj noví krotitelia spoločnými silami poraziť vlastný strach a ľadové peklo?

Itafilm túto novinku prináša do kín v českom dabingu aj v pôvodnom znení so slovenskými titulkami. Zažite horúce chvíle s ľadovým peklom v kinách už 11. apríla 2024 a to najlepšie s niekým, kto vám pomáha poraziť vlastný strach a s kým sa radi smejete!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *