Kryštof Hádek, Anna Polívková, Miro Noga a ďalší predstavili slovenským divákom komédiu Lieta v tom + VIDEO

V Bratislave sa konala slávnostná premiéra nového česko-slovenského filmu Lieta v tom. Hlavné úlohy si v ňom zahrali Kryštof Hádek a Kristína Svarinská. Obľúbená slovenská herečka sa síce premiéry nemohla zúčastniť, keďže aktuálne nakrúca v Thajsku, komediálnu novinku si však nenechali ujsť viaceré známe tváre.

Originálnu romantickú komédiu Lieta v tom prišiel prvým slovenským divákom predstaviť režisér Tomáš Dianiška spolu s hlavným protagonistom Kryštofom Hádkom. Nechýbali ani herečky a herci vo vedľajších úlohách, ako Anna Polívková, Miro Noga, Gabriela Mikulková či Zuzana Stavná, producent Vojtěch Frič, slovenská koproducentka Miša Jelenek, architekt Jan Vlček, majster zvuku Viktor Krivosudský, výkonný producent Denis Kučer a vedúca produkcie Alica Barošová.

Na domácu filmovú novinku boli zvedavé mnohé známe osobnosti zo slovenského šoubiznisu. Na premiére sa objavili napríklad herečky Broňa Kováčiková, Katrin Virágová, herec Ján Jackuliak, moderátorky Silvia Juříková, Soňa Obert, Lenka Debnárová,  účastníčka šou Ruža pre nevestu a Farma Beáta Rusnáková alias Bejba, speváčky Terézia Čikošová, alias Teri Čikoš a Sára Polyáková, modelka Soňa Štefková, bývalý moderátor a hovorca Marek Trubač, Jozef Oklamčák a ďalší.

Vo filme Lieta v tom spojí hlavné postavy jedna nevinná lož, ktorá následne spustí lavínu trapasov a bláznivých situácií. Hlavný hrdina Lukáš (Kryštof Hádek) prehovorí svoju tehotnú susedku a bývalú striptérku Natáliu (Kristína Svarinská), aby pred jeho smrteľne chorou mamou (Taťjana Medvecká) zahrala jeho snúbenicu. Situácia sa však zvrtne a to, že sú zamilovaný pár, musia predstierať oveľa dlhšie, ako pôvodne zamýšľali.

„Film má skvelú, bláznivú ústrednú zápletku. Snažili sme sa skôr o komédiu s romantickým nádychom, než o čistú romantiku. Myslím si, že vybudovať dobrú komédiu je zábavnejšie, ale v konečnom dôsledku aj náročnejšie, ako vytvoriť romantický film,“ prezradil režisér Tomáš Dianiška.

Okrem slávnostnej premiéry má už komédia Lieta v tom za sebou aj zverejnenie titulnej piesne. Skladba s názvom Štěstí tekutý, ktorú naspieval populárny český spevák, herec a moderátor Milan Peroutka, zaznie v záverečných titulkoch filmu. O hudbu sa postaral talentovaný hudobník Michal Šupák, ktorý zložil hudbu k celému filmu.

Komédia Lieta v tom vznikla na motívy maďarského originálu Seveled od Dénesa Orosza a Zsuzsi Váradyovej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *