Barbie vzala kiná útokom a stala sa najnavštevovanejším filmom víkendu! + VIDEO

Filmová Barbie má za sebou premiérový víkend a podmanila si slovenské kiná. Sály v mnohých z nich praskali vo švíkoch a dokázala naplniť aj viaceré amfiteátre. Za premiérový víkend si ju stihlo pozrieť 49 446 diváčok a divákov, spoločne s predpremiérovými uvedeniami ich počet narástol na 52 581!

Snímka boduje na celom svete, v domácich Spojených štátoch amerických zarobila za prvý víkend 155 miliónov dolárov a všetko nasvedčuje tomu, že sa stane jedným z najväčších filmových hitov tohto roka.

Snímka sa navyše teší aj z kladných recenzií a začína sa hovoriť o jej prípadnom pokračovaní. Režisérke Grete Gerwig, ktorá spolu s partnerom Noahom Baumbachom napísala aj scenár, sa tak podarilo uspieť na viacerých frontoch.

Nie je sa čomu čudovať – príprava filmu bola naozaj unikátna a na svetlo sveta sa dostalo viacero zaujímavostí zo zákulisia.

Vedeli ste napríklad, že:

… herci a štáb Barbie majú dokopy 50 nominácií na Oscara a 8 premenných na ocenenie?

… hoci sú Kenovia vo filme rozdielni, jednu vec majú spoločnú (okrem zbožňovania svojich Barbie), a to celotelovú depiláciu, ktorá bola pre ich postavy potrebná?

… žiadna scéna či kulisa v Barbielande neobsahuje ani kúsok jednoliatej čiernej či bielej farby?

… vo filme neuvidíme prirodzené slnečné svetlo, kým Barbie a Ken nedorazia do Los Angeles, pretože scény odohrávajúce sa v Barbielande boli nakrútené vo filmových ateliéroch spoločnosti Warner Bros. Studios Leavesden?

… domy snov boli vysoké viac ako sedem metrov a Margot Robbie zvládla všetky kaskadérske kúsky sama, vrátane skoku zvrchu svojho domu?

… domček „čudnej“ Barbie má v kulisách poschovávané diery, do ktorých si herečka Kate McKinnon vždy počas filmovania skryla jednu nohu, kým o stenu bola opretá umelá noha, aby vznikol dojem, že jej Barbie je stále v rozštepe?

… výhľad zo zasadačky Mattelu je scénická panoráma, ktorá bola namaľovaná ručne a meria viac ako 75 metrov?

… barbieovská sanitka, ktorá Kena zachráni po jeho nehode na surfe, je replikou hračkárskej sanitky v skutočnej veľkosti?

… Barbiino auto bolo ovládané diaľkovým ovládačom a jeden člen tímu pre špeciálne efekty vždy sedel v špeciálne upravenom kresle, z ktorého auto ovládal pomocou dronovej technológie, takže Margot Robbie mohla „šoférovať“ bez rúk na volante?

… Barbiino vozidlo je elektrické, ako aj Kenov hummer, ktorý bol dokonca jedným z prvých elektrických hummerov, ktoré zišli z výrobnej linky?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *