Prišiel odnikiaľ, ovládol všetko! Historický veľkofilm Napoleon v kinách už tento rok + VIDEO

Legendárny režisér filmov Marťan, Votrelec, Blade Runner či Gladiátor, Ridley Scott, vo svojej najnovšej výpravnej historickej dráme rozpráva o skutočnom chlapovi, ktorý to z vojaka dotiahol na generála a stal sa ikonickým francúzskym cisárom. Príbeh o vzostupe a páde muža, ktorý prišiel odnikiaľ a ovládol všetko, Napoleon, príde do kín 23. novembra 2023.

Hoci sa Scott veľmi zblízka pozerá na neúprosnú cestu k moci tohto legendárneho francúzskeho cisára, geniálneho vojenského vizionára a nemilosrdného politického stratéga, nie je to len taká hocijaká charakterová štúdia. Film je plný vojen, geniálnych stratégií, bataliónov, lodí, koní, mečov, muškiet, diel, striel svištiacich vzduchom, krvi a kolosálnej skazy do posledného detailu. Monumentálne bojové scény. Námorné boje. Pevnosti. Pyramídy. Katedrály. Ľstivé terénne pasce. Paláce. Tento film je skrátka úchvatne veľkolepý, ešte aj na doterajšie štandardy Sira Scotta.

V centre pozornosti, ako legendárny muž s kamennou tvárou a povestným generálskym klobúkom, stojí oskarový Joaquin Phoenix. Vanessa Kirby (seriál Koruna, Mission Impossible – Odplata) hrá cisárovnú Josephine, jeho polovičku, ktorá vidí podstatne hlbšie do vášní za pozoruhodnou vodcovskou fasádou. Scenár napísal David Scarpa, ktorý so Scottom spolupracoval na filme Všetky prachy sveta. Čo dodať k týmto hviezdam … Asi len toľko, že tešme sa na najbližšie odovzdávanie Oskarov.

Distribučná spoločnosť Itafilm uvedie Napoleona do slovenských kín 23. novembra 2023

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *