Prvý trailer filmu Duna: Časť druhá sľubuje veľkolepý zážitok + VIDEO

Prvá časť sci-fi veľkofilmu Duna v roku 2021 očarila celý svet. Publikum pozvala do prepracovaného a vizuálne uchvacujúceho sveta ďaleko za hranicami našej galaxie, v ktorom je najdrahšou komoditou vzácne korenie a planéta, na ktorej ho ťažia, sa stáva stredobodom záujmu znepriatelených rodov.

Režisér Denis Villeneuve nás tam už na jeseň aktuálneho roka pozve znova. Snímka Duna: Časť druhá príde do kín 2. novembra 2023 a prvý trailer nijako netají, že pôjde o dobrodružstvo ešte veľkolepejšie, než bolo to prechádzajúce.

V pokračovaní sci-fi ságy sa Paul Atreides, hrdina prvej časti, spojí s tajomnou Chani a národom Fremenov, aby sa pomstil sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu. Zároveň sa však bude snažiť zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú dokáže predvídať len on sám.

Prvé ukážky, ktoré snímku predstavujú v čerstvom traileri naznačujú, že sa fanúšikovia dočkajú všetkých ingrediencií, vďaka ktorým si Dunu obľúbili. Vrátia sa známe postavy a okrem ústrednej dvojice, ktorú tvoria herci Timothée Chalamet a Zendaya, sa môžu tešiť aj na návrat Rebeccy Ferguson, Josha Brolina, Davea Bautistu, Javiera Bardema či Stellana Skarsgårda. Nové postavy stvárnia napríklad Florence Pugh, známa z filmov Black Widow či Slnovrat, Austin Butler, nominovaný na Oscara za svoj výkon v životopisnej dráme Elvis, alebo Léa Seydoux, ktorá zažiarila v posledných „Bondovkách“.

Trailer začína emotívnymi zábermi, sústredenými na zbližovanie Paula s Chani na planéte, ktorá je jeho novým útočiskom. Nepriatelia však tušia, že je potomok mocného rodu stále nažive a sú mu v pätách. Režisér Villeneuve ukazuje, že nebude núdza o množstvo súbojov a hlavný hrdina bude musieť dokonca jazdiť na jednom z gigantických pieskových červov, ktorým je planéta Arrakis domovom.

„Nech žijú bojovníci!“, hlásajú medzititulky v závere traileru a zhromaždené masy, pripravené ochrániť svoj domov v posledných záberoch nechávajú tušiť, že nás čaká súboj, aký filmové plátna ešte nezažili.

Na tie slovenské ho v novembri prinesie distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *