Arabela sa vrátila do Bratislavy ako kráľovná! Ako to vyzeralo na premiére rozprávky Princ mamáčik? + VIDEO

Do slovenských kín vstúpil dlhoočakávaný film Jana Budařa, v ktorom sa po takmer tridsiatich rokoch vrátila na filmové plátna predstaviteľka kultovej princeznej Arabely, herečka Jana Nagyová. Tá v rozprávke Princ mamáčik stvárnila prehnane starostlivú mamu rozmaznaného dospelého princa.

A spolu so svojím filmovým synom, Janom Budařom, prišla túto filmovú novinku osobne predstaviť slovenským divákom. Ktoré známe tváre boli pri tom?

Slávnostná premiéra filmu Princ mamáčik sa konala v stredu 26. októbra v Bratislave. Svoj srdcový projekt na Slovensku uviedol režisér, scenárista, producent a hudobný skladateľ Jan Budař, ktorý si v rozprávke zároveň zahral hlavnú úlohu „prerasteného“ princa. Spoločnosť mu na premiére robila aj jeho filmová mama a zároveň predstaviteľka kráľovnej Ľudmily, Jana Nagyová.

Nechýbal ani dabingový herec Juraj Hrčka, ktorý v slovenskom znení prepožičal hlavnému hrdinovi svoj hlas. Súčasťou delegácie bol aj producent Jakub Červenka, umelecká maskérka Eva Ungrová-Malíková, strihač Branislav Vincze a detský herec Toník Fára, ktorý vo filme stvárnil mladšiu verziu princa mamáčika.

Originálnu rozprávku si v predpremiére nenechali ujsť mnohí celebritní hostia, pričom viacerí z nich prišli aj v sprievode svojich ratolestí. Do kina zavítala napríklad moderátorka Alena Heribanová, herečky Zuzana Porubjaková, Danica Jurčová či Broňa Kováčiková, herec Adam Kubala, ktorý si po boku Jany Nagyovej zahrá legendárneho krasokorčuliara Ondreja Nepelu v pripravovanom filme, speváčka a influencerka Patrícia Vittek, víťazka súťaže Superstar Barbora Piešová, bývalá moderátorka a súčasná hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman Habancová, manželka moderátora Matúša Krnčoka Nina Krnčoková či influencerky Saša Holecová, Natália Žúreková Štefková a Zuzana Mračková.

Hlavným hrdinom rozprávky Princ mamáčik je princ Ludvík Otomar Karel XII., ktorý má už 39 rokov, no nikdy neopustil hranice kráľovstva. Ženiť sa nechce, meč držal v rukách zatiaľ iba drevený a bojí sa úplne všetkého. Celý svoj doterajší život strávil leňošením a ničnerobením na zámku pri mamičkinej sukni. Jedného dňa však jeho otcovi, múdremu kráľovi Radomilovi, dôjde trpezlivosť a pošle princa do sveta. Na nečakanej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života … Podarí sa mu konečne dospieť v muža a múdreho panovníka?

Hlavnú úlohu stvárnil Jan Budař a jeho kráľovských rodičov si zahrali Jana NagyováMartinom Hubom. V ďalších rolách sa predstavia Ondřej Vetchý, Veronika Khek Kubařová, Bolek Polívka či Vladimír Javorský.

Diváci sa teda môžu tešiť na množstvo českých a slovenských hereckých hviezd, na originálny príbeh, humor, dobrodružstvo a nebude chýbať ani ponaučenie, ako sa na rozprávku patrí. „Želám si, aby Princ mamáčik bol vtipný a múdry film, ktorý budú milovať malé deti, ale aj tie dospelé,“ dúfa Jan Budař.

Snímku Princ mamáčik prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *