Romantická gangsterka z Lučenca? Slovenský film Čierne na bielom koni zverejnil trailer + VIDEO

Slovenské filmy sa v posledných rokoch stali vyhľadávaným artiklom v ponuke domácich kín a filmári sa neboja siahať ani do neprebádaných vôd žánrovej tvorby. Úspešné sú komédie, drámy, horory i trilery.

Režisér Rasťo Boroš najbližšie na strieborné plátna prinesie gangsterku, dokonca ozvláštnenú prívlastkom romantická! Film Čierne na bielom koni si budeme môcť v kinách vychutnať 13. októbra 2022 a už teraz sa naň však môžeme naladiť prostredníctvom traileru.

Spoznáme v ňom hrdinov a hrdinky príbehov z Novohradu a Malohontu, krajiny nikoho, stratenej v čase kdesi na juhu Slovenska. Film vyrozpráva osem kapitol o tom, prečo sa báť ľudí, ktorí vám podajú pero a povedia: „Stačí podpísať!“ O tom, ako dokáže nečakaná láska strpčiť zločincom pokojný život a kam až dokážu súdni ľudia zájsť, ak ich prerastie pýcha. No a nakoniec o tom, že hrdina je ten, kto sa nebojí smrti, ani keď zomrie posledná nádej. Veď ak ide o lásku, trochu bolieť to musí. Najmä ak ide o lásku k peniazom.

Na čele filmových dobrodruhov, ktorí sa zahrávajú s peniazmi a komplikujú si spokojný život láskou, sú Bandy Koháry (Milan Ondrík) a Lučáno Ármin Wámbéry (Attila Mokos). Spolu s naivným Zsoltim Bófantim (Tomáš Mischura) kvôli túžbe po šťastí čoraz viac narážajú na nepísané pravidlá malomestského organizovaného zločinu. A možno by to so cťou ustáli, keby práve do Lučenca nezavítala aj dvojica dravých finančných žralokov z Brna Vincenc Draxl a Silvestr Sonntag (Petr Vaněk a Tomáš Jeřábek), ktorí sem síce prišli na rutinnú pracovnú cestu, ale veľmi rýchlo pochopia, že Rimavská Sobota nie je finančné centrum Londýna. A robiť tu biznis, sa vymyká všetkým pravidlám z motivačných príručiek pre úspešných obchodníkov.

Ako dlho potrvá, než s nimi obávaný pán Lučenca Šani Pataki (Zoltán Mucsi) stratí trpezlivosť? A stihne ich zachrániť láska k osudovým ženám – k Csille alias Katona Kitty (Rebeka Poláková) najkrajšej kočke v celom Lučenci a k anjelsky nevinnej Janke (Jana Kovalčíková), ktorá sa naučila, že s chlapmi treba mať svätú trpezlivosť?

Odpovede ponúka film Čierne na bielom koni, plný svojrázneho humoru a nečakaných dejových zvratov. Film scenáristu, režiséra a producenta Rasťa Boroša (film Stanko, seriály 1890 a Labyrint) má za sebou predpremiérové testovacie uvedenie na Letnom filmovom festivale 4 živly v Banskej Štiavnici, kde zožal aplauz od naplneného publika miestneho amfiteátra. Slovensko bude reprezentovať aj na viacerých festivaloch po celom svete. Snímku prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *