Komiksové filmy Black Adam a Shazam! Hnev bohov predstavili nové trailery + VIDEO

Prvý sa po tisícročiach dostal z väznenia, spoznáva novodobý svet a je pripravený sa pomstiť. Druhý je pubertiakom, ktorý získal božské superschopnosti … V americkej Kalifornii uskutočnila najväčšia komiksová udalosť roka – obľúbený San Diego Comic Con. Štúdio Warner Bros., ktoré na filmové plátna aj televízne obrazovky adaptuje komiksy vydavateľstva DC Comics, na ňom predstavilo svetu dva nové trailery svojich celovečerných filmov. Jeden je venovaný snímke Black Adam, ktorá príde do kín už 20. októbra 2022, druhý filmu Shazam! Hnev bohov, na ktorý sa publikum môže tešiť tesne pred Vianocami, 22. decembra 2022.

V snímke sa Black Adam sa hlavný hrdina, ktorého stvárňuje Dwayne (The Rock) Johnson, dostane na slobodu z väzenia v hrobke, kam bol zatvorený po tom, čo pred 5000 rokmi získal svoje sily od egyptských bohov. Je pripravený sa pomstiť tým, čo ho uväznili, no bude sa musieť vysporiadať aj s fungovaním súčasného sveta, ktorý je preňho veľkou neznámou. Nová ukážka, ktorú tvorcovia predstavili fanúšikovskej obci na Comic Cone naznačuje, že sa môžu tešiť na akčný veľkofilm s rozporuplným hrdinom s mnohými tienistými stránkami.

V celkom prvom traileri sa svetu predstavilo pokračovanie úspešného filmu Shazam!, tentoraz s podtitulom Hnev bohov. Hlavný hrdina v ňom má dve podoby – v bežnom živote žije ako teenager, no po vyslovení zázračného slovka SHAZAM, ktoré tvoria iniciály starovekých bohov a hrdinov (Šalamún, Herkules, Atlas, Zeus, Achilles a Merkúr), sa z neho stáva superhrdina s ich schopnosťami. Podobnými disponujú aj jeho adoptívni súrodenci, spolu s ktorými musí v novom príbehu bojovať proti snahe nepriateľských čarodejníc získať si moc. Núdza nebude o akčné sekvencie a objaví sa dokonca aj drak!

Filmy Black Adam (réžia: Jaume Collet-Serra) aj Shazam! Hnev bohov (réžia: David F. Sandberg), prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Zaujímavosťou je, že v komiksových predlohách je Black Adam jedným z úhlavných nepriateľov Shazama, s najväčšou pravdepodobnosťou sa teda niekedy v budúcnosti dočkáme ich stretu aj na filmovom plátne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *