Nová slovenská komédia Vitaj doma, brate! v kinách už v auguste! Titulnú skladbu od Horkýže Slíže si môžete vypočuť už dnes + VIDEO

Ochutnávka v podobe teaser traileru a nová skvelá titulná skladba od Horkýže Slíže napovedajú, že sa máme na čo tešiť!

Ako už prezrádza plagát, popri domácich ochotníckych hercoch z Báčskeho Petrovca si vo filme zahrajú aj slovenskí herci: Robo Jakab, Petra Polnišová, Anička Šišková a Vlado Černý.

Stredoeurópsky kolorit doplnia českí herci Martin Hofmann a Filip Rajmont a srbský herec Radoje Čupič.

„Vo filme budete počuť ľubozvučnú slovenčinu, takú, aká bola pred tristo rokmi. Dedina Bački Petrovac je zakonzervovaný slovenský ostrov na Balkáne, čo má v sebe akési exotické čaro … a robia tú najlepšiu klobásu a pálenku na svete”, prezradila nám producentka Peťa Polnišová.

O čom bude letná komédia zo slovenského Balkánu?

Marína prichádza k rodičom do Báčskeho Petrovca, aby im predstavila svojho snúbenca, slávneho spisovateľa Zoliho. Zarytý abstinent a vegetarián to najskôr nemá v dedine preslávenej klobásou a pálenkou vôbec ľahké. No len dovtedy, kým všetci uveria, že o nich Zoli napíše knihu a konečne sa preslávia po celom svete, … takmer všetci! 

Maríninho otca Karola by malo tešiť dcérino šťastie, avšak príchodom Zoltána sa prebudí ťažoba tajomstva, ktoré malo zostať navždy skryté. Slnko rozpaľuje horúcu srbskú planinu a slovenská rozbuška s balkánskym temperamentom o chvíľu vzbĺkne.

Komédiu Vitaj doma, brate! prinesie od 18. augusta 2022 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *