Nový film Terezy Nvotovej s názvom Svetlonoc bude mať svetovú premiéru na prestížnom festivale

Nový film režisérky Terezy Nvotovej Svetlonoc bol vybraný do súťaže 75. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Locarne, ktorý sa tento rok uskutoční v termíne od 3. do 13. augusta. Nvotovej snímka sa objaví v sekcii Concorso Cineasti del presente, ktorá sa zameriava na prvé a druhé filmy nádejných filmárov. Za posledných dvadsať rokov sa na tento prestížny festival dostali slovenské tituly iba dvakrát.

Svetlonoc je magická dráma s prvkami mystery a hororu, ktorá sa odohráva v divokých slovenských horách. Bez filtrov otvára intímny priestor žien a nebojí sa provokovať – násilie, sex, smrť či drogy ukazuje v nových kontextoch. Diváci sa tak vydajú na cestu plnú napätia, zvedavosti a vzrušenia, aby nakoniec našli spolu s hlavnou hrdinkou slobodu a sebaprijatie.

„Svetlonocou by som chcela pomôcť budovať ženské sebavedomie a slobodu v spoločnosti, ktorá sa o rovnosti pohlaví odmieta čo len baviť,“ hovorí Tereza Nvotová, režisérka filmu.

„Svetlonoc je výnimočná tým, že o ťažkých témach hovorí prostredníctvom pútavého príbehu. Nechce poučovať, chce pomôcť, pochopiť a stotožniť sa,” hovorí producent filmu Miloš Lochman.

Dej

Osemročná Šarlota nešťastnou náhodou zhodí svoju majú sestru zo skaly. Keď si uvedomí, čo spravila, zľakne sa a utečie z domu. Naspäť sa vráti až ako dospelá žena. Ubytuje sa v drevenici v horách, ktorej sa miestni dedinčania boja, pretože tam kedysi žila žena s povesťou bosorky. Šarlota na bosorky neverí, ale keď sa dozvie, že sa u nej vtedy našlo malé dieťa, začne sa o ten príbeh zaujímať a dúfať, že to mohla byť jej sestra, ktorá pád zo skaly prežila. Dedinčania však o tom odmietajú hovoriť a čoskoro začnú z bosoráctva podozrievať aj Šarlotu.

Film sa nakrúcal na Slovensku a v hlavných úlohách sa predstavia Natália Germáni, Eva Mores a Iva Bittová. Svetlonoc do slovenských kín uvedie 29. septembra 2022 distribučná spoločnosť Forum Film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *