Úspešná romantická komédia Šťastný nový rok pokračuje! Už tento rok … + VIDEO

Romantickú komédiu Šťastný nový rok videlo v kinách takmer 600 000 divákov a na televíznych obrazovkách v Čechách a na Slovensku v premiére 2 milióny divákov. Na pokračovanie tejto úspešnej filmovej snímky sa môžeme tešiť už v aktuálnom roku.

Za voľným pokračovaním filmu Šťastný nový rok s podtitulom „Dobro došli“, stoja opäť scenáristka a producentka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner.

Príbeh dlho očakávanej snímky sa začína tým, že Marek (Ján Koleník) požiada o ruku Hanu (Táňa Pauhofová). Nasledujúci dej sa točí okolo ich svadby pri „československom“ mori v malebnom Chorvátsku. „Film sme nakrúcali v čase končiaceho lockdownu za prísnych opatrení. Bolo to dobrodružstvo a je malý zázrak, že sa to podarilo a nakrútilo bez ujmy,“ prezrádza Ján Koleník a pokračuje: „Som za to vďačný a nepovažujem to za samozrejmosť. Bola to moja jediná zahraničná cesta počas toho obdobia. Preto na to spomínam aj ako na dovolenku. Dúfam, že sa tá príjemná letná a dovolenková nálada prenesie aj na plátno kín,“ dodáva.

Pre Antóniu Liškovú boli začiatky nakrúcania v spomínanom čase komplikované. „Po dlhom čase som vycestovala do zahraničia a trvalo mi pár dní, kým som sa upokojila. Potom to už bolo ako v rozprávke – nádherné miesto, more, v ktorom sme sa kúpali, hoci bolo 18 stupňov a moja „slovenská rodina“. Čo viac si želať,“ poznamenáva.

Nakrúcanie pokračovania filmu Šťastný nový rok ako rodinnú akciu vnímala aj herečka Gabika Marcinková. „Jednotku sme tvorili v Tatrách, kde som bola s manželom a našou vtedy päťmesačnou dcérou, za dvojkou sme cestovali až do Chorvátska pre zmenu s dvomi deťmi – dva a polročnou Emou a šesťtýždňovým Jakubom. Čiže väčšina mojej pozornosti smerovala k tomu, aby boli deti spokojné. Čo sa nám viac-menej darilo. No a stretnutie so štábom je pre mňa vždy mimoriadne príjemnou udalosťou. Producentka Adriana Kronerová vie okolo seba zhromaždiť ľudí, ktorí sú vlastne taká ďalšia rodina,“ hovorí.

Okrem zvučných hereckých mien z prvého filmu Šťastný nový rok (Zuzana Norisová, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Petr Vaněk) sa vo voľnom pokračovaní objavia aj ďalšie herecké legendy (Dagmar Havlová, Jozef Vajda). Hviezdnu hereckú zostavu dopĺňajú vynikajúci zahraniční herci: Marco Bonini (Taliansko), Toni Gojanović a Goran Bogdan (Chorvátsko).

Snímku Šťastný nový rok 2: Dobro došli uvedie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *