Kristen Wiig si zahrala ikonickú Gepardicu! Čo zo zákulisia filmu Wonder Woman 1984 prezradila samotná herečka? + ROHOVOR

Svoj hlas už prepožičala mnohým postavám z animovaného sveta filmu. Jej skutočnú tvár poznáme napríklad z takých filmov ako Dámska jazda, Paul, Tajný život Waltera Mittyho či Krotitelia duchov.

47-ročná Kristen Wiig však ohúrila filmových fanúšikov ako Barbara Minerva alebo tiež Gepardica (Cheetah) v komiksovom veľkofilme Wonder Woman 1984. Ako vníma tento film samotná herečka?

Boli ste fanúšičkou prvého filmu Wonder Woman?

Jasné! Pri prvom filme som bola dojatá a pamätám si, ako som povedala svojmu priateľovi: “Ani netušíš, aké úžasné je vidieť takúto ženskú superhrdinku.” Bolo to vo chvíli, keď sa objavila na území nikoho – tá hudba a kostýmy – diváci v kine sa išli zblázniť. Vrátilo vás to do detských čias, kedy sa filmy nedali pozerať inde a spolu s celým kinom ste prežívali tie veľkolepé momenty. Tento film sa mi vryl do pamäti.

Takže keď vám Patty ponúkla spoluprácu, ako ste zareagovali?

Bola som v šoku! Zavolal mi môj agent so slovami: „Tomuto neuveríš! Patty Jenkins si chce s tebou dohodnúť hovor.“ Pomyslela som si: „Mohlo by ísť o novú Wonder Woman? Pracuje na niečom inom ako Wonder Woman?“ Modlila som sa, aby to vyšlo a keď sa tak stalo … dodnes tomu nemôžem uveriť!

Stvárňujete Barbaru Minervu, z ktorej sa po veľkej premene stane Gepardica / Cheetah. Je to skoro ako hrať dve rôzne postavy.

Mala som pocit, že hrám tri postavy, keďže proces jej premeny je ozaj zložitý. Nikdy predtým som nehrala takúto rolu.

Čo hovoríte na postavu Gepardice / Cheetah?

Existuje v niekoľkých rozdielnych verziách. V komiksoch nájdete množstvo príbehov o zrode Cheetah a jej vzťahu s Dianou, pričom ich dej a súvislosti sa líšia. Takže som si nebola istá, ako bude táto postava poňatá vo filme.

V 80. rokoch ste boli ešte veľmi mladá. Čo z tejto dekády vám utkvelo v pamäti? Pocítili ste nejakú nostalgiu, keď ste vkročili medzi filmové kulisy?

Tá doba bola pre mňa explóziou farieb … a laku na vlasy. Modrá maskara, plagáty na stene …

Farby a ramenné vypchávky …

Presne! Farby, ramenné vypchávky, zamatové gumičky a všetky tie veci. Aj čo sa týka mejkapu. Ženy nenosili len obyčajnú čiernu maskaru, ale modrú alebo tyrkysovú. Ľudia boli fakt kreatívni. Patty si ozaj dala záležať, aby nakrúcanie zasadené do tohto obdobia bolo autentické a uveriteľné.

Keď už je reč o autentickosti, toto je veľkolepý akčný film, plný kaskadérskych výkonov a bojovej choreografie. Ako prebiehal váš tréning?

Intenzívne! (smiech) Prvé dva mesiace vyzerali tak, že som mala tréning, prišla domov, vykúpala sa v epsomskej soli a išla spať. Bolo to náročné, ale zároveň príjemné. Pripomenulo mi to, aké úžasné je cítiť sa silná, zobudiť sa ráno a zacvičiť si, aj keď sa vám nechce, a zvládnuť veci, o ktorých si myslíte, že sú nad vaše sily. Mala som výbornú trénerku Jenny Pacey. Učila som sa bojovú choreografiu, kaskadérske kúsky, dokonca aj pohyby špecifické pre Cheetah. V živote som nič podobné nerobila. Aj keď sa nenakrúcalo alebo sa skončilo skôr, stále som musela trénovať. Takže po fyzickej stránke to bola výzva, ale stála za to.

Ste obrovská fanúšička superhrdinských filmov a zároveň v jednom hráte. Čo by mali diváci prežívať pri tomto filme?

Mali by si ho naplno užiť. Vizuálne je ohromný. Gal je úžasná. Veľmi sa teším, že sa na scénu vrátil Chris a neviem sa dočkať, keď ľudia uvidia Pedra v jeho role. Hudba je neuveriteľná, kostýmy a humor sú skvelé. Podobné akčné scény som ešte nevidela.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *