„Naozaj som si tú rolu užil!“ Chris Pine približuje bezprostredné pocity z natáčania komiksovky Wonder Woman 1984 + ROZHOVOR

Chris Pine nie je vo svete filmu žiadnym nováčikom. Aj keď sa zatiaľ nedočkal žiadneho väčšieho ocenenia, medzi fanúšikmi strieborného plátna je mimoriadne obľúbeným hercom a tvárou, na ktorú sa nedá zabudnúť. Za zmienku stoja bez pochýb úlohy vo filmoch ako Wonder Woman, Star Trek: Do neznáma, Jack Ryan: V utajení, Šéfovia na zabitie 2, Star Trek: Do temnoty, Nezastaviteľný vlak, Star Trek a mnohé ďalšie.

Najnovšie sa 40-ročný herec blysol v úlohe Stevea Trevora v komiksovke Wonder Woman 1984. Svoj postoj, vzťah i bezprostredné pocity k tomuto filmu priblížil rodák z Los Angeles v zaujímavom rozhovore, ktorý si môžete prečítať spolu s nami.

 

Poznáme osud Stevea Trevora z prvého filmu … Neboli ste prekvapený, keď vám Patty zavolala, aby ste si túto postavu zahrali aj v novom filme?

Až tak ma to neprekvapilo. Ku koncu prvého filmu naznačila, že vymyslela zaujímavý spôsob, ako na to dejovo nadviazať v pokračovaní a vrátiť moju postavu do hry. Takže som to tušil a keď to už bolo isté, s nadšením som ponuku prijal.

Čo vás potešilo na jeho návrate a čo ste chceli tentokrát zmeniť?

Bolo zábavné sledovať, ako sa zmenilo jeho správanie oproti prvému filmu. Tam som hral vojnového veterána otráveného životom, s mierne cynickým pohľadom na ľudstvo. Muža, ktorý toho už veľa videl. Tentokrát je Steve zaskočený, zvedavý a plný vzrušenia, podobne ako Diana v prvom filme. Podľa mňa to bola skvelá výmena úloh a túto zmenu sme si náležite vychutnali.

Všetko je preňho nové a ona je teraz tá skúsená.

Áno, v prvom filme to bolo skôr o tom, že protiklady sa priťahujú a diváci boli plní očakávania, kedy sa tieto dve postavy pobozkajú a dajú dokopy. Vyjde to? Nevyjde to? A nakoniec sú spolu. Teraz už viete, že sa milujú, takže dynamika ich vzťahu je iná. Je však zábavné sledovať, ako sa obaja zmenili, odkedy sme ich naposledy videli pred 60-timi rokmi. Naozaj som si tú rolu užil.

Diváci sledujú celý príbeh očami Wonder Woman, ktorá miluje ľudstvo, verí v človeka a jeho šancu na záchranu. Je zaujímavé vnímať to z pohľadu postavy, akou je ona.

Myslím, že Wonder Woman by mohla byť vzorom pre každého, ale hlavne pre deti. Hoci je superhrdinka, jej najväčšou silou je súcit a láska. Ženy dávajú život a to je jedna z najúžasnejších vecí na planéte Zem. Aj v našom príbehu je dôležité to vyzdvihnúť a poukázať na ich superhrdinské schopnosti, akými sú láska, empatia a súcit. Mali by sme ich rešpektovať ako naše ochrankyne a darkyne života. Wonder Woman netúži po pomste a ani skaze. Záporákov v tomto filme trápia rovnaké problémy ako nás všetkých: neistota, samota, pocit večného nedostatku. Takže v základoch sú film aj postavy veľmi ľudské.

S Patty a Gal ste vychádzali skvele už pri nakrúcaní prvého filmu. Teraz prišli na scénu záporáci Cheetah a Max Lord v podaní KristenWiig a Pedra Pascala. Ako sa vám s nimi spolupracovalo?

Jednoducho a to vďaka Patty, ktorá dobrým kastingom všetkým uľahčuje život. Keď pracujete ako skupina, je výhodou, ak si rozumiete aj mimo kamery. Kristen prináša do filmu veľkú dávku humoru a nesmiernu živelnosť. Myslím, že túto stránku u nej ľudia ešte nepoznajú, takže sa majú na čo tešiť. Pedro zahral skvele postavu Maxa Lorda, ktorý dokonale zapadá do vizuálnej atmosféry filmu. Nie je ľahké docieliť, aby výrazné farebné tóny Technicoloru budili dojem, že to, čo vidíte, je skutočné a neskutočné zároveň. Jeho postava má v sebe ľudskosť, ale aj veľkú bolesť. Vo filme sa toho veľa udeje a diváci si to nepochybne užijú.

Tentokrát sa Diana stáva zraniteľnou nečakaným spôsobom, čo je pre Stevea nová skúsenosť. Ako sa s tým vysporiada?

Myslím, že je to preňho bolestivé, lebo ide o ženu, ktorú miluje, ale zároveň to nedokáže pochopiť. Keď ju videl naposledy, dokázala sa ubrániť skoro pred všetkým a nič ju neprekvapilo.

Je to teda romantický príbeh a súčasne veľkolepý akčný film?

Povedal by som, že je to príbeh lásky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *