Vy ešte nepoznáte #KINASPOLU? Nová sieť má pre vás pripravený zaujímavý filmový program na každý deň! + VIDEO

Špičkové festivalové filmy v tradičných aj virtuálnych kinosálach pod hlavičkou projektu #kinaspolu. Ide o spoločný nápad slovenských kinárov, ktorí chcú zjednotenými silami ostať v kontakte so svojimi divákmi v dobrých aj zlých časoch.

Slovenské kino je kultúrnym bodom. Často jediným, kde sa kultúra pravidelne ponúka. Keď je kamenné kino zatvorené, kultúrny bod zmizne. Nemusí to však tak zostať. Riešením je projekt #kinaspolu.

„#kinaspolu je projekt slovenských kinárov pre slovenských kinárov. Nápad, ako nestratiť svoje publikum a hrať v tradičných aj netradičných sálach, ale aj v mobiloch, počítačoch a televíziách. Nápad, ako nestratiť kontakt miestneho kinára s miestnym publikom a ako ponúkať filmovú festivalovú kultúru moderne, otvorene a inak.“ približuje koncept Roman Zatlukal z kín v Modre a Pezinku.

Projekt #kinaspolu nie je uzavretým systémom. Ponúka priestor každému progresívnemu kinu, galérii, škole, kultúrnej inštitúcii, ktorá chce divákov osloviť kvalitnou festivalovou filmovou ponukou. Zároveň môže priateľským spôsobom odkomunikovať, ako sa na film pozerať, ako o ňom premýšľať a ako o ňom hovoriť.

Za jednotnú cenu 4 € dostane divák v online priestore vstupenku na prémiový film. Navyše k vstupenke do virtuálnej kinosály získava fantastický bonus. 7-dňový vstup zdarma do Edisonline.sk, prvej festivalovej online videotéky so stovkami špičkových festivalových filmov.

Programovanie a nákup prebieha prostredníctvom jednotlivých kín, ktoré sa do projektu zapojili. Stačí navštíviť ich webovú stránku, vyhľadať v programe #kinaspolu a zakúpiť si lístok na vybraný film obvyklým spôsobom. Po zakúpení lístka záujemca získa e-mail kód, ktorý je možné použiť iba raz na konkrétny film. Ďalší kód platí pre 7-dňový vstup do Edisonline.sk. Vstup do virtuálnej sály nájdete na webe www.kinaspolu.sk. Navštíviť virtuálnu kinosálu vášho kina môžete aj v poslednej chvíli – predaj vstupeniek končí pol hodinu po začiatku premietania.

Iniciatíva #kinaspolu je spustená od 1.12.2020 a jej dramaturgia je venovaná európskej a festivalovej tvorbe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *