Komédia Matky vstúpi do kín v sprievode pesničky Ondřeja Brzobohatého, Bereniky Kohoutovej a Jakuba Prachařa + VIDEO

Nová komédia Matky sa ponesie okrem originálnej atmosféry vytvorenej životmi štyroch kamarátok, aj v tónoch originálnej titulnej piesne. Životné príbehy a zážitky hlavných hrdiniek filmu spracoval do podoby pesničky autor hudby k celej snímke – Ondřej Brzobohatý. Naspievať ju, logicky, nechal rodičov malých detí – Bereniku Kohoutovú a Jakuba Prachařa.

Takmer trojminútový videoklip tvoria nielen zábery z nahrávacieho štúdia, ale aj mnohé ukážky z filmu. „Najväčšou inšpiráciou na zloženie hudby mi bola samotná snímka. Herci, scéna, kamera, dynamika strihu – to všetko vás inšpiruje a dokáže navodiť ten správny pocit, keď sa rozhodujete, aká hudba sa tam hodí,“ vysvetlil hudobný skladateľ Ondřej Brzobohatý.

Film sleduje príbeh štyroch kamarátok, ktoré stvárnili Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Každá z nich rieši svoje problémy, svojich mužov, svoje deti … Aj preto skladal Ondřej Brzobohatý niektoré skladby k textom scenáristky Vandy Zaplatílkovej Hutařovej už pred natáčaním.

„Musel som napísať aj pár piesní, ktoré sú súčasťou deja, keďže ich tam spieva Vladimír Polívka,“ prezradil viac o filme. Vladimír Polívka totiž hrá mladého muzikanta, ktorý dvorí vydatej Petre Hřebíčkovej. Či mu žena nespokojná v manželstve s neustále pracovne vyťaženým Jiřím Langmajerom podľahne, sa však diváci dozvedia až v kinách. Jakub Prachař hrá obetavého priateľa prvorodičky Hany Vagnerovej, ktorý je nútený natáčať jej pôrod.

Produkcia preto veľmi ocenila, keď súhlasil aj s ponukou naspievať song s Berenikou Kohoutovou. „Takto, my muži chodíme na filmy ako James Bond, Hviezdne vojny a tak ďalej. Ale myslím si, že aj na tento film príde určitá skupina mužov, pretože tak držíme zástavu genderovej rovnosti, ktorá v týchto časoch tak strašne zaniká,“ vysvetlil herec so svojským humorom.

Speváčka a herečka Berenika Kohoutová sa ako novopečená mamička v piesni skutočne „našla“. „Materstvo je vec, ktorá sa rozhodne nedá obsiahnuť v jednej piesni, filme, seriáli ani v osemhodinovom dokumente. Ale určite stojí za to sa o to pokúsiť a myslím, že pieseň Matky sa materstvu približuje naozaj vtipne,“ uviedla mama malej Loly.

Romantickú komédiu Matky prinesie na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

FOTO: Berenika Kohoutová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *