Kto sú Bábovky? Nová česká komédia nám to prezradí do najmenších detailov! + VIDEO

Skvelé herecké obsadenie prinesie nová komédia Bábovky, v ktorej okrem povestného českého humoru, nebude chýbať ani správna dávka romantiky. Na režisérsku stoličku jedného z najočakávanejších českých filmov tohto roka zasadol Rudolf Havlík, ktorého posledný filmový počin Po čom muži túžia, zožal na Slovensku i v Českej republike veľký úspech.

V oboch prípadoch sa režisér oprel o talent obľúbenej českej spisovateľky Radky Třeštíkovej, ktorej kniha Bábovky sa stala u našich západných susedov doslova bestsellerom.

„Podarilo sa nám natočiť skvelý veľký český film. Od začiatku sme venovali pozornosť každému detailu. Bábovky prepájajú príbehy žien, ktoré sa snažia urobiť veľké životné rozhodnutia a do ich plánov zasiahne osud. Z jednotlivých malých príbehov sa na konci stane jeden veľký. Mali sme pred sebou veľké výzvy a jednu veľkú scénu, na ktorú sme sa museli pripravovať dlhé týždne, aby sme vôbec prišli na to, ako ju natočiť. Film je plný skvelých hereckých výkonov a teraz, keď dokončujeme posledné detaily, vieme, že sa nám celá tá mravčia práca podarila,“ prezradil o filme režisér Rudolf Havlík.

Príbehy hrdinov Báboviek nám ukážu, že niektoré stretnutia dokážu navždy zmeniť život. Všetci sme totiž prepojení. Vzťahmi, prácou, náhodami, nenávisťou či láskou. Všetci sme súčasťou tej najzložitejšej siete, ktorá je utkaná z emócií, humoru, irónie, bolesti, napätia a pochopiteľne aj lásky a vášne. Bábovky mapujú súčasné partnerské aj rodinné vzťahy, ukazujú zábavné a trefné situácie z každodenného života, ktoré pozná každý z nás.

„Celé roky sme sa snažili, aby sa film líšil od knihy čo najmenej, predovšetkým v emócii, ktorú má kniha aj film vyvolať. Film bude rovnako ako kniha pavučinou postáv so vzájomne prepletenými osudmi, ale pre zachovanie zrozumiteľnosti – predsa len film nie je kniha a nemôžete spätne listovať – je nakoniec „báboviek“ menej. Namiesto dvanástich ženských osudov ich sledujeme sedem,“ dodala Radka Třeštíková, ktorá je spoločne s režisérom filmu Rudolfom Havlíkom podpísaná pod scenárom filmu Bábovky, na ktorom spoločne pracovali takmer štyri roky.

Skvelé herecké obsadenie sľubuje už teraz nezabudnuteľný filmový zážitok. Okrem hviezdnej Jany Plodkovej sa môžeme tešiť na takých hercov a herečky ako je Táňa Pauhofová, Lenka Vlasáková, Bára Poláková. Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Marek Taclík, Rostislav Novák a ďalších.

V čom téma filmu zaujala herečku Janu Plodkovú? „To, že je viacfarebná. Príbehy v sebe nesú vážnosť, komiku, odľahčenie, život. Nie sú v jednej tónine. Bábovky sú o tom „zažiť film“. Budú vám tak blízke, že si nebudete istí, či to bol film alebo čriepok skutočnosti z vášho života,“ približuje filme obľúbená herečka Jana Plodková.

Natáčanie filmu pod vedením hlavného kameramana Václava Tlapáka prebiehalo nielen v Prahe a v jej okolí, ale aj v hlavnom meste Thajska – exotickom Bangkoku.

Romantickú komédiu Bábovky prinesie od 24. septembra 2020 na plátna slovenských distribučná spoločnosť CinemArt SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *