Pochyboval Attila Végh pred veľkolepým zápasom storočia? Dokumentárny film Attila odhaľuje zákulisie veľkého slovenského športovca + VIDEO

Slovenských divákov stále láka do kín životopisný dokument o jednom z našich najvýraznejších súčasných športovcov. Snímka Attila režiséra a producenta Petra Větrovského rozpráva príbeh Attilu Végha, svetovo známeho bojovníka MMA (Mixed Martial Arts) a to od jeho detstva až po súčasnosť.

Dramatická príprava na tzv. zápas storočia, v ktorom Attila zvíťazil nad favoritom, českým bojovníkom Karlosom „Terminátorom“ Vémolom, nie je tou jedinou, ktorá dvihne divákov zo stoličiek.

A ako to bolo pred zápasom storočia? Attila vstupoval do súboja ako outsider a hoci bol pripravený vložiť doň všetko, neubránil sa pochybnostiam. Autor filmu Petr Větrovský má v čerstvej pamäti, ako sa ho Végh po prehre s Američanom Virgilom Zwickerom na turnaji Oktagon 12 spýtal, či má zmysel ďalej nakrúcať. „Povedal som mu, že to bude ako Rocky III – že teraz porazí Vémolu a pre film to bude najlepšie, čo sa mohlo stať,“ spomína Větrovský.

Tieto slová sa naplnili a očakávaný zápas Attila Végh skutočne vyhral. Keďže od nakrúcania neodstúpil a filmárov s plnou dôverou pustil hlboko do svojho tréningu i súkromia, na plátnach kín majú jeho fanúšikovia a fanúšičky možnosť nahliadnuť za pomyselnú oponu zápasu. Najnáročnejším športom je však samotný život, v ktorom Attila získava cenné trofeje aj ako kamarát, syn, partner a najnovšie aj ako otec.

Film Attila prináša od 30. januára 2020 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *