Z hrdinu na zločinca? Vychutnajte si ďalší strhujúci príbeh režiséra Clinta Eastwooda + VIDEO

Najnovší filmový počin Clinta Eastwooda sa odohráva počas XXVI. letných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 1996 v americkej Atlante.

Je to skutočný príbeh o mužovi, ktorého spoločnosť najprv prijala ako hrdinu, aby ho vzápätí označila za vraha.

Bezpečnostný strážnik Richard Jewell zachránil nálezom batoha plného bômb a následnou evakuáciou oblasti štadióna tisícky životov. Z oslavovaného hrdinu sa neskôr kvôli nespoľahlivým a nekompletným informáciám z médií stáva hlavným podozrivým. Dokáže utiahnutý muž za pomoci svojej odhodlanej matky a dravého právnika očistiť svoje meno?

„Príbeh Richarda Jewella ma zaujal, pretože Richard bol obyčajným mužom, priemerným človekom. Nikdy ho nestíhali, ale prenasledovali ho v každom zmysle. Na súd bol vyvíjaný tlak, aby ho obvinili čo najskôr a on nemal moc uniknúť, pridlho bol príliš naivný, aby si uvedomil, že sa musí zachrániť. Je to film o všednom človeku, ktorý sa zo všetkého najviac chce stať policajtom a obetovať sa pre dobro ľudstva, ale ktorého hrdinský čin sa mu napokon kruto vypomstí. Hodia ho medzi vlkov,“ hovorí o filme uznávaný herec a režisér Clint Eastwood.

V hlavnej úlohe zažiaril herec Paul Walter Hauser, známy najmä z filmov Ja, Tonya a BlacKkKlansman. Rolu advokáta vo filme skvele stvárnil oscarový Sam Rockwell a mamu Richarda Jewella rovnako Oscarom ocenená Kathy Batesová. Ako vedúci vyšetrovateľ FBI vo filme vystupuje Jon Hamm, dvakrát ocenený Zlatým glóbusom za herecký výkon v seriáli Mad Men. Úlohy až príliš aktívnej reportérky sa zhostila okúzľujúca Olivia Wilde, známa napríklad z filmov ako Tron: Dedičstvo, The Words či Vymedzený čas.

Americkú drámu Richard Jewell prináša od 23. januára 2020 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *