Ženská na vrchole boduje aj na Slovensku! Koľko divákov si pozrelo novú zimnú komédiu počas prvých premietacích dní? + VIDEO

Zimná komédia v réžii našich českých susedov? To je vždy zaručený úspech! Povestný humor, skvelé herecké obsadenie a kúzelné prostredie zasnežených Tatier lákajú nielen do českých, ale i slovenských kín stále viac filmových divákov.

Potvrdzujú to aj štatistiky, ktoré po prvom víkende po premiére postavili snímku Ženská na vrchole na prvú priečku najnavštevovanejších filmov ostatného víkendu v slovenských kinách. V priebehu 4 dní film videlo až 25 072 divákov, spolu s predpremiérami dokonca až 28 050. Patríte medzi nich aj vy?

Hlavnú postavu filmu stvárňuje obľúbená česká herečka Anna Polívková. V snímke stvárňuje Helenu, majiteľku pražskej biokaviarne, ktorá sa rozhodne so synom stráviť advent v luxusnom tatranskom hoteli. Vlastnou chybou pri rezervácii sa však ocitá v čarovnom prostredí horskej chaty záchranárov, kde jej robia spoločnosť dvaja bratia, o ktorých by ste ani len nepovedali, že by mohli byť vôbec čo i len vzdialenými príbuznými. Séria zábavných situácií ešte viac zintenzívni kúzlo prichádzajúcich Vianoc, ktoré ako vyzerá, budú viac ako len výnimočné.

Pýtate sa, koho režisérka Lenka Kny obsadila do rolí bratov Richarda a Michala? Stvárňujú ich Martin Dejdar a Marek Němec, ktorí svojim výkonom potvrdili prvotriedne herecké kvality. Legendárny Bolek Polívka sa na plátne prvýkrát predstavuje ako filmový otec svojej skutočnej dcéry. Ďalšou zaujímavosťou je, že po štyroch dekádach sa vracia k filmovému herectvu Jana Preissová a to ako Helenina matka a manželka Bolek Polívka. Okrem týchto hereckých legiend sa môžeme tešiť na Janu Krausovú, Mareka Adamczyka, Romana Pomajba, Danicu Jurčovú a ďalších. Veľkým prekvapením je detská herecká dvojica Emma Voksová a Toníka Holoubek, ktorá fantasticky doplnila hviezdne osadenstvo.

„Na Chopku nevydrží počasie dlhšie než polhodinu, takže ako náhle bolo všetko pripravené, zatiahlo sa a začala fujavica. Keď sa končilo nakrúcanie a potrebovali sme ešte pol hodinu pracovať, dostala sa k nám správa, že sa ženie víchrica a my sa rýchlo musíme presunúť na lanovku, ktorá nás dovezie dole – pretože z bezpečnostných dôvodov už žiadna dole nepôjde. Risk, napätie, chlad … toto nakrúcanie sa nám zarylo pod kožu rovnako ako mráz a vietor,“ prezradila o náročnom natáčaní režisérka Lenka Kny.

Romantickú zimnú komédiu Ženská na vrchole prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *