Taký film tu ešte nebol! Ruskí „rooftopperi“ riskovali životy a britský spevák Liam Adams pripravil nový soundtrack + VIDEO

Taký film tu ešte nebol! „Internet je nové náboženstvo,“ hovorí režisér filmu Kto je ďalší? Myslíme si, že o internete vieme všetko, ale nie je to pravda. Každý deň čítame, ako dokážu sociálne siete zmeniť ľuďom život.

Nový slovenský film s názvom „Kto je ďalší?“ chce rozšíriť skupinu ľudí, ktorí poznajú riziká, vymieňajú si skúsenosti, či aspoň otvorene komunikujú o nebezpečenstvách internetu.

Vidíte ľudí, ktorí so sklopenými očami sedia na zástavke, mlčia a ťukajú do svojich mobilov. Nastúpia do autobusu, nepríčetne si sadnú a hľadia na displeje. Prídu domov, v jednej ruke príbor, v druhej internet. „Posledné dva moje nefilmové projekty boli nezavislost.sk, bezinternetu.sk. Oba projekty otvárajú tému príchodu nového náboženstva – internetu,“ hovorí režisér nového filmu Miro Drobný.

V novom filme sú témy ubližovania, nenávisti, obťažovania či online narcizmu. Novodobé celebrity si zarábajú tým, že nakrúcajú alebo fotia niečo mimoriadne, aby získali čo najviac divákov. Viete, čo všetko sú schopní urobiť pre zvýšenie sledovanosti svojich videí? Že pre viac „lajkov“ riskujú vlastné životy?

Vo filme hrajú známi ruskí „rooftopperi“ Vadim Makhorov, Vitalij Raskalov a extrémna modelka Angela Nikolau, ktorí lezú po vysokých budovách sveta s cieľom získať čo najatraktívnejší záber. „Vitalij s Vadimom mali to šťastie byť na pyramíde v Egypte, na soche Krista v Rio de Janeiro, na vežiach chrámu Sagrada Família v Barcelone, alebo vo Viedni na vrchole Dómu svätého Štefana. Dnes je to už nemožné. Všade sú prísne bezpečnostné pravidlá. Ja som prešla všetky výškové budovy v Číne, Hong Kongu, liezla som v Paríži. Ale najkrajší západ slnka som zažila na Slovensku,“ vyznáva sa Angela Nikolau, ktorá zbiera „selfička“ z najnebezpečnejších, ale aj najkrajších miest na svete.

Vo filme lezú na vežu atómovej elektrárne. Podpísali notársku zápisnicu, že štáb nenesie zodpovednosť za ich ujmu na zdraví. „Najnebezpečnejšia bola 200-metrová konštrukcia veže natretá farbou, ktorá sa veľmi šmýkala a k tomu ešte aj fúkalo. Režisér povedal, aby sme riskovali s rozvahou, že nechce mať nafilmovanú našu smrť. Kráčala som bosá, podo mnou dvesto metrov, fúkal vietor. Na tej tyči sa reálne nedalo ani stáť, nie to ešte kráčať,“ smeje sa Angela. Ako to dopadlo, sa dozviete v kine.

Film, aký na Slovensku ešte nebol, prináša režisér Miro Drobný očami internetu. Thriller je nakrútený pre mladých a o mladých, ale sú v ňom až príliš krásne zábery krajiny z výšky. Dostanete strach, že to niekto bude chcieť vyskúšať.

Film má silnú hudbu. Štyri soundtracky filmu vytvorili: svetoznáma Demi Lovato prepožičala skladbu Skyscraper, Celeste Buckingham naspievala pesničku Voiceless, reperka Aless skladbu Tisíc dôvodov a dnes má premiéru skladba britského speváka Liama Adamsa s názvom „Don’t let me fall“.

„Keď som videl film, myslel som, že pozerám americkú produkciu. Veľmi ma prekvapil. Môj text je viaczmyselný a poslucháč si v ňom nájde aj iný pohľad na film. Som hrdý, že som súčasťou tohto medzinárodného projektu,“ dodal spevák Liam Adams.

Premiéra filmu Kto je ďalší? prebehne 22. augusta 2019 a do kín ju prinesie distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *