Legendárna bábika Chucky sa vracia na filmové plátna! Ktorá významná osobnosť svetovej kinematografie jej prepožičala svoj hlas? + VIDEO

Zásadná rola hlasu legendárnej vraždiacej bábiky Chuckyho bola obsadená až ako posledná a filmári na ňu získali slávneho herca a hlasového umelca Marka Hamilla.

Ako poznamenal Grahame-Smith: „Požiadali sme ho o to a nemali sme takmer žiadnu nádej, že našu ponuku vezme. A on ju zobral. Bol naším prvým kandidátom, najlepším z najlepších, a on naozaj súhlasil.”

O spolupráci s Hamillom a o dabovaní Chuckyho producent dodáva: „Predovšetkým je to obrovský dar, že legenda dáva nový hlas legendárnej postave. Je úžasné mať možnosť pracovať s takým nadaným a oceňovaným hercom a hlasovým umelcom, ako je Mark Hamill. Vložil do projektu množstvo energie a prácu na ňom bral veľmi vážne. Stojí za to ho pozorovať, keď tvorí postavu a vžíva sa do nej. A ja iba sedím vedľa a pozerám sa naňho, ako nahráva. Je to neuveriteľne vzrušujúce.”

„Keď som písal scenár, samozrejme som netušil, že vo filme bude hrať Mark Hamill,” hovorí scenárista Tyler Burton Smith. „Pri písaní scenára som nepremýšľal o tom, kto Chuckymu prepožičia svoj hlas. Keď mi to však oznámili, bolo to perfektné. Skvele to sadlo k novej Chuckyho verzii. Je síce v mnohých ohľadoch iný než pôvodný Chucky, ale stále toho majú veľa spoločného. Som nadšený.”

Hoci ide o film, ktorý vyniká humorom a hororovými prvkami, v jadre musí obsahovať aj emočný konflikt medzi postavami. „Herci ho dokázali stvárniť spôsobom, na ktorý sa azda ani nedá pripraviť,” hovorí Lars Klevberg.

„Na práci režiséra je najlepšie, keď vás pri natáčaní herci prekvapujú tým, čo všetko dokážu svojim postavám dodať. Skvelí herci vedia postavy obohatiť a keď s nimi natáčam, skutočne ma to napĺňa. Zapájajú svoju kreativitu a to je na tom to najlepšie, lebo ide o tímovú prácu a ja som akýsi filter, ktorý sa stará o to, aby došlo k naplneniu vízie.“

Hororovú snímku Detská hra prináša od 25. júla 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *