Po udalostiach Avengers: Endgame sa Spider-Man stretáva s celkom novou zodpovednosťou! Aké nástrahy čakajú svet tentokrát? + VIDEO

Vo svete, ktorý sa po udalostiach v Avengers: Endgame navždy zmenil, číhajú na Spider-Mana nové hrozby. Peter Parker sa s priateľmi vyberie oddýchnuť si na prázdniny do Európy, no Nick Fury sa ho snaží presvedčiť, aby sa pridal k novému superhrdinovi menom Mysterio v boji proti záhadným Elementálom. To je však úplný opak toho, čo chce Spider-Man …

V novej marvelovke Spider-Man: Ďaleko od domova, sa Tom Holland vracia ako dobrý sused Spider-Man, ktorý sa po udalostiach v Avengers: Endgame musí postaviť novým hrozbám vo svete, ktorý sa navždy zmenil. Novinka predstavuje filmový svet Spider-Mana v novom svetle – Peter Parker opúšťa rodný New York a odchádza na letné prázdniny do Európy.

Tie sa všakv okamihu menia na obrovskú výzvu a najstrhujúcejšie dobrodružstvo všetkých čias. Po osudovej bitke medzi dobrom a zlom, ktorá vrátila Petra Parkera a jeho priateľov – a miliardy ďalších – späť na Zem, Peter naďalej smúti nad smrťou svojho mentora, Tonyho Starka. Všade, kam sa pozrie, vidí pocty najznámejšiemu Avengerovi a celý svet chce vedieť, či práve on je nástupcom Iron Mana.

Peter nachádza útechu v slovách Tonyho priateľa Happyho Hogana: “Nemyslím si, že by to Tony urobil, ak by nevedel, že tu po jeho smrti budeš ty.” Avšak Happy má preňho ďalšiu správu, s ktorou sa Peter rozhodne nechce zaoberať: Spider-Mana hľadá Nick Fury. Odhodlaný zavesiť hrdinstvo na pár týždňov na klinec, sa Peter Furymu vyhýba a odchádza so svojimi spolužiakmi na prázdniny do Európy. Fury sa však nezaprie a vystopuje Petra v Benátkach. Bývalý šéf S.H.I.E.L.D.-u odkáže Petrovi, že svet potrebuje Spider-Mana na odvrátenie novej hrozby: ozrutných Elementálov, z ktorých každý predstavuje jeden zo štyroch živlov: zem, vzduch, voda, oheň. Monštruózne stvorenia sa vyrojili z trhliny v samotnom vesmíre … ktorú spôsobil Thanos. Jeho lusknutie urobilo dieru v našej dimenzii a vznikli paralelné svety.

Peter sa tak stretáva s Quentinom Beckom – superhrdinom z alternatívnej Zeme známy ako Mysterio a je odhodlaný Elementálov zastaviť. Fury a Beck chcú, aby sa k boju pripojil aj Spider-Man, ten však odmieta a navrhuje, aby sa úlohy záchrancu sveta zhostil niekto iný z Avengerov. Bohužiaľ pre Petra, nikto z Avengerov nie je k dispozícii, a tak musí spojiť sily s Mysteriom v novom epickom súboji s dôsledkami, ktoré si v tejto chvíli nedokáže ani len predstaviť.

V Ďaleko od domova tak musí Peter ochrániť svojich priateľov, zachrániť svet, vysporiadať sa s výzvou, ktorú dokáže prijať iba on a vyrovnať sa so svojím osudom v obleku Spider-Mana.

Novú Marvelovku prináša od 3. júla 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *