Slovenský film ocenený v Indii! Na ktorých svetových filmových festivaloch sa snímka mladého režiséra ešte predstaví?

Reč je o slovenskom krátkometrážnom filme Spokojné manželstvo. Režisérom tejto 13-minútovej  snímky je Erik Jasaň, študent Strednej umeleckej školy filmovej v Košiciach.

„Film je o manželskej dvojici, ktorá sa rozpadá po smrti ich jediného syna.“ hovorí režisér. „Inšpiráciou mi boli dnešné vzťahy. Vychádzal som zo svojho pocitu miernej vyhorenosti – ľudia sú leniví zaoberať sa spoločným problémom, radšej mávnu rukou a flegmaticky si povedia: „Veď problém sa vyrieši nejak sám.“ Toto manželstvo sa nachádza pod pomyselnou pokrievkou, ktorá jedného dňa vybuchne. Film začína od momentu, kedy táto pokrievka už vybuchla. Mojou otázkou je: „Nie je už neskoro?“

Film mal premiéru 24. marca 2019 v indickom meste Moga na Aab International Film Festival, kde sme získali Cenu za najlepší študentský film.

Začiatkom júna ho budú môcť vidieť diváci v Bukurešti v rámci festivalu Short Film Fest. Koncom októbra 2019 ho môžu diváci vidieť v Sydney v rámci festivalu Changing Face International Film Festival.

Na rôznych festivaloch sa dostal do užších výberov, napríklad na Global Youth Film Festival Bangladesh, Eurasia International Monthly Film Festival, či FESTPRO Film Festival. Film môžete PODPORIŤ aj vy! Na portáli Startlab ho môžete nájsť a vybrať si nejakú z odmien alebo len tak prispieť. Niekedy aj malá čiastka pomôže veľkej veci.

Na Slovensku bol film Spokojné manželstvo premietaný 13. mája 2019 v Kine Tatran v Poprade. V rámci Festivalu umenia a dizajnu sa predstaví 20. júna 2019 v Banskej Bystrici. V letnom období sa na neho môžu tešiť Košičania v Kine Úsmev.

V hlavných úlohách sa predstavili herci Štátneho divadla Košice – Peter Čižmár a Dana Košická. Natáčanie prebiehalo v Košiciach, Zlatej Idke, Rožňave a Betliari.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *