Keď začujete jej plač, bude už neskoro!!! Vychutnajte si skvelú hororovú atmosféru s filmom Kliatba kvíliacej ženy vo vašom kine ešte dnes + VIDEO

La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak, chytený medzi nebom a peklom. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie. Počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky.

Teraz plače naveky. Jej slzy sú smrteľné a kto v noci začuje jej volanie smrti, je zatratený. La Llorona sa zakráda tmou a loví deti v zúfalom pokuse nahradiť vlastné. Stáročiami sa jej nenásytná túžba stáva čoraz väčšou … a jej metódy čoraz desivejšími. V sedemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia sa La Llorona v Los Angeles zakráda nocou – za deťmi.

Ignorujúc strašidelné varovanie znepokojnej matky, podozrivej z ohrozovania detí, sa sociálna pracovníčka so svojimi malými deťmi čoskoro ocitne v hrôzostrašnej pasci. Jedinou nádejou, ako uniknúť smrteľnému hnevu La Llorony, zostáva kňaz zbavený ilúzií, ktorý na pomedzí strachu a viery pomocou mysticizmu vyháňa zlo. Vystríhajte sa pred jej chladným kvílením … nezastaví sa pred ničím, aby vás pohltila do svojej temnoty. Jej muky už nič nezmierni. Jej dušu už nič nespasí. Niet úniku pred prekliatím La Llorony.

Vďaka New Line Cinema a producentovi Jamesovi Wanovi, ožíva v Kliatbe kvíliacej ženy ikonická latinskoamerická legenda v originálnom horore, ktorý je celovečerným režisérskym debutom Michaela Chavesa, inovatívneho filmára, ktorý má na konte množstvo ocenení za krátky film The Maiden.

Film sa odohráva v roku 1973 v Los Angeles a rozpráva príbeh Anny Tate-Garcia (Linda Cardellini), sociálnej pracovníčky a ovdovenej osamelej matky, ktorá len s ťažkosťami hľadá balans medzi svojimi dvomi úlohami, pričom sa stále vyrovnáva so stratou manžela.

Ako ateistka, pôsobiaca v meste plnom veriacich, sa Anna počas práce musela viackrát vysporiadať s mnohými poverami, pričom objavovala aj osobných číhajúcich démonov. Keď ju však privolajú do domu Patricie Alvarez (Patricia Velasquez), kde nájde jej dvoch malých synov zamknutých v skrini, vysvetľuje si zúfalú snahu vystrašenej matky ako nebezpečný znak zneužívania.

Hoci je Anna odhodlaná zabezpečiť Patricii potrebnú pomoc, najprv sa sústreďuje na bezpečnosť detí. Keďže Anna netuší, akej skutočnej hrozbe čelia, nevie si ani len predstaviť, čo rozpúta a akú skazu spôsobí, keď ich matku umiestni do psychiatrickej liečebne a deti vezme do ochrannej starostlivosti.

Počas hlbokej noci sa chodbami detského ústavu, kde obaja chlapci spia, začne ozývať strašidelný plač … Keď ich telá neskôr vytiahnu z rieky, ich úzkostná matka obviňuje Annu a zanecháva jej desivé varovanie: La Llorona teraz má jej deti … ale Annine by mohli byť ďalšie na rade.

Keď zavládne tma a jej deti počujú hrozivý plač kvíliacej ženy, musí Anna čeliť realite Patriciinho tvrdenia – legendárny duch prenasleduje deti v súčasnom Los Angeles … a jej vlastné detičky sú ďalšou korisťou.

Anna vkladá svoje posledné nádeje do Rafaela Olvera (Raymond Cruz), bývalého kňaza preorientovaného na curandero (liečiteľstvo), ktorý sa na tento boj pripravoval celý život. Pomocou silnej viery a arzenálu spirituálnych totemov, sa Rafael spája s Annou a jej deťmi, aby sa uchránili a ozbrojili pred útokom. Keď zavládne noc, La Llorona vypustí svoj zúrivý hnev v plnej sile.

Producentmi filmu sú James Wan (Aquaman), Gary Dauberman (scenár k filmom To a Annabelle) a Emile Gladston (Army of One). Pre Michaela Chavesa je Kliatba kvíliacej ženy celovečerným režisérskym debutom.

Vo filme sa predstaví Linda Cardellini (oscarová snímka Green Book, seriál Bloodline z dielne Netflixu), Raymond Cruz (televízny seriál Breaking Bad, film Training Day), Patricia Velasquez (televízny seriál Arrested Development, filmová séria Múmia) a Marisol Ramirez (televízny seriál NCIS: Los Angeles), ďalej Sean Patrick Thomas (filmy Holičstvo, Halloween: Vzkriesenie), Jaynee-Lynne Kinchen (film Nesmrteľný) a nováčik Roman Christou.

Scenár k filmu napísali Mikki Daughtry a Tobias Iaconis (Five Feet Apart). Richard Brener, Dave Neustadter, Walter Hamada, Michelle Morrissey a Michael Clear boli vedúcimi produkcie. Chavesov štáb tvoril hlavný kameraman Michael Burgess (kameraman v Aquamanovi) a množstvo skúsených hororových tvorcov – vedúca výpravy Melanie Jones (Insidious: Posledný kľúč), vedúci strihu Peter Gvozdas (Očista) a kostýmová výtvarníčka Megan Spatz (Slice). Hudbu zložil Joseph Bishara (filmy Insidious).

New Line Cinema predstavuje Kliatbu kvíliacej ženy z dielne An Atomic Monster/Emile Gladstone Production. Film sa premieta v 2D, vo formátoch s pohyblivými sedadlami, Dolby Cinema, ScreenX a IMAX od 19. 4. 2019 a je celosvetovo distribuovaný Warner Bros. Pictures.

Mysteriózny horor kliatba kvíliacej ženy prináša od 18. apríla 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *