Vychutnajte si oscarový film roka práve teraz v našich kinách! Green Book sľubuje úsmevný a dojemný zážitok, aký sa na plátnach objavuje len výnimočne + VIDEO

Komédia Green Book len pred pár dňami získala trojicu ocenení americkej Akadémie filmových umení a vied, známych ako Oscar, vrátane ceny pre najlepší film roka.

Teraz prichádza do našich kín a podľa celosvetových ohlasov sľubuje úsmevný aj dojemný zážitok, aký sa na plátnach objaví len veľmi výnimočne.

Názov filmu odkazuje na cestovateľskú príručku pre čiernych obyvateľov USA, ktorou sa od tridsiatych do šesťdesiatych rokov riadili, aby našli zariadenia a podniky, ktoré im poskytovali služby.

Práve v šesťdesiatych rokoch sa odohráva príbeh úspešného afroamerického klaviristu Dr. Dona Shirleyho (Oscarom ocenený Mahershala Ali) a jeho šoféra Tonyho (nominovaný Viggo Mortensen).

Nesúrodú dvojicu spojí cesta na americký juh, počas ktorej musia bojovať s predsudkami a netoleranciou, čo posilní ich unikátne priateľstvo.

Okrem silného príbehu sa film môže oprieť aj o mimoriadne herecké výkony ústrednej dvojice predstaviteľov. Nakrúcanie s oceňovanými profesionálmi, ktorí si rozumeli aj po ľudskej stránke, si režisér Peter Farrelly nevie vynachváliť.

„Chémia medzi Viggom a Mahershalom je fenomenálna,“ hovorí Farrelly. „Očakával som to na plátne, pretože obaja sú veľmi kvalitní herci, ale videl som to aj mimo kamery. Viggo má úžasný zmysel pre detail a neustále premýšľa. A Mahershala je veľmi pokojný, skôr ako zenový majster, ktorý si odpočinie a potom príde, urobí čo má a opäť sa vzdiali.“

Film Green Book z produkcie hollywoodskych štúdií Participant Media a DreamWorks Pictures v réžii Petera Farrellyho, uvedie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *