Inovatívna komiksovka ovládla po cenách Zlatý glóbus a BAFTA aj ceny Oscar! Spider-Man: Paralelné svety má Oscara a je najlepším animákom minulého roka! + VIDEO

Minuloročný film Spider-Man: Paralelné svety bol splneným snom každého fanúšika komiksov. Film, ktorému sa dokonale podarilo preniesť pocit z čítania komiksov na filmové plátno, si zamilovali kritici, diváci a očividne aj porotcovia najväčších filmových ocenení.

Inovatívny animák totižto po cenách Zlatý glóbus a BAFTA, získal aj ocenenie americkej filmovej akadémie Oscar za Najlepší animovaný film.

Za filmom Spider-Man: Paralelné svety stojí kreatívne duo režisérov, producentov a filmových vizionárov Phil Lord a Christopher Miller, ktorí sa preslávili filmami 21 a 22 Jump Street a oceňovanými animákmi Oblačno, miestami fašírky či LEGO príbeh.

Kvalitu filmu Spider-Man: Paralelné svety potvrdzujú aj hodnotenia kritikov a filmových divákov. Na prestížnom portáli Rotten Tomatoes má film hodnotenie 97 %, na stránke Metacritic 87/100 a na česko-slovenskom csfd.cz skvelých 88%.

Príbeh filmu predstavuje brooklynskeho tínedžera Milesa Moralesa, ktorý je presvedčený, že je jediným Spider-Manom. Vďaka nebezpečnému experimentu sa však v jeho svete zrazu ocitne niekoľko ďalších pavúčích (nielen) mužov. Ak sa chcú ešte niekedy vrátiť domov, musia spojiť sily a opäť zachrániť svet.

Ak ste animovaného Spider-Mana vo svojom kine zmeškali, nezúfajte.

Producenti už dávnejšie ohlásili jeho viaceré pokračovania a spoločnosť Sony Pictures tento rok v lete príde do kín aj s hraným pavúčím mužom – marvelovkou Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorá bude mať svoju premiéru 4. júla 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *