Do slovenských kín vstúpila česko-slovenská snímka Na streche! Čo všetko so sebou prináša režisérsky počin Jiřího Mádla? + VIDEO

Jiří Mádl je u nás známy najmä ako herec, ktorý zažiaril v českých komédiách Snowboarďáci, Rafťáci či Gympl, ale nemenej úspešne sa zhostil vážnych úloh vo filmoch Eštebák či Colette. Komediálnym filmom Na streche, ktorý práve teraz prichádza do našich kín, sa predstavuje ako režisér a scenárista.

Hlavné úlohy v jeho príbehu starnúceho, osamelého muža, ktorého náhodné udalosti spoja s mladým Vietnamcom na úteku, stvárnili Alois Švehlík a Duy Anh Tran. Profesor Rypar (Švehlík) poskytne vo filme dočasné útočisko unikajúcemu Songovi (Tran).

Spolužitie a nečakané priateľstvo nekompatibilnej dvojice prináša mnoho tragikomických situácií, ale aj prekvapivých nápadov a riešení.

Jiří Mádl obsadil do hlavných úloh skúseného hereckého barda a neherca s vietnamským pôvodom, vďaka čomu na plátne vytvoril unikátnu súhru, ktorá mu už v procese príprav robila radosť. Skúšanie jednotlivých scén pred začiatkom nakrúcania trvalo takmer rok. „Oni na seba navzájom hneď počúvali a ja som s nimi obomi skúšal tak dlho práve preto, aby som presne vedel, čo potrebujú. Navyše, Lojza nie je ani nejaká stará škola, je to celkom moderný herec,“ pochvaľuje si Mádl.

Herecké obsadenie filmovej novinky dopĺňa obľúbený herec a spevák Vojtěch Dyk, jedna z najobsadzovanejších slovenských herečiek súčasnosti Mária Bartalos a Adrian Jastraban, pôvodom slovenský herec, ktorý sa úspešne presadil v českej republike.

Koprodukčný film Na Streche vznikol v produkcii českej spoločnosti Dawson Films a koprodukcii Českej televízie, Barrandov Studia či Innogy, slovenskú stranu zastupovala producentka Barbara Janišová Feglová so spoločnosťou Hitchhiker Cinema, ďalej spoločnosť InVestito a RTVS.

Film vznikol s podporou českého Státního fondu kinematografie, slovenského Audiovizuálneho fondu, Nadačného fondu Praha, pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochovej a s podporou programu Kreatívna Európa – MEDIA. Do kín snímku uvedie distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *