Film Zrodila sa hviezda si odniesol Zlatý glóbus za najlepšiu filmovú pieseň! Zaboduje táto snímka aj na udeľovaní Cien Akadémie? + VIDEO

O cenách Zlatý glóbus sa hovorí ako o predzvestiach neskorších ocenení americkej Akadémie filmových umení a vied, Oscarov.

Glóbusy udeľuje Hollywoodska asociácia zahraničných novinárov a ich aktuálny ročník má poradové číslo 76. Ceny najlepším filmom, seriálom, minisériám a tvorivým výkonom boli v Hollywoode udelené 6. januára 2019.

Medzi najhorúcejších kandidátov patrila tiež snímka Zrodila sa hviezda (A Star Is Born). Tá si podmanila aj slovenské kiná, v ktorých ju videlo už viac ako 227 000 divákov a aj po dvoch mesiacoch od uvedenia sa drží v prvej pätici aktuálne najnavštevovanejších titulov. Hollywoodski zahraniční novinári snímku nominovali na ocenenie v piatich kategóriách.

Sošku si mohla odniesť Lady Gaga, nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v dramatickom filme. Bradley Cooper sa o ocenenie uchádzal v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v dramatickom filme, ale aj v kategórii Najlepšia réžia. Film bol zaradený medzi nominovanú päticu v kategórii Najlepší film – dráma. O cenu sa uchádzala aj obľúbená pieseň Shallow, ktorú naspievali Lady Gaga s Cooperom a zložilo tvorivé zoskupenie v zložení: Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando a Andrew Wyatt. Práve táto nominácia bola úspešne premenená na víťazstvo a pieseň Shallow sa stala Najlepšou pôvodnou filmovou piesňou.

Snímku Zrodila sa hviezda nájdu diváci a diváčky ešte stále v ponuke slovenských kín vďaka distribučnej spoločnosti Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *