Mrazivý severský thriller inšpirovaný skutočnými udalosťami drží v napätí už aj slovenských divákov! Odvážite sa otvoriť Zložku 64? + VIDEO

Do rúk detektíva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálneho Oddelenia Q sa dostáva ďalší nevyriešený prípad súvisiaci s tromi mumifikovanými telami sediacimi okolo jedálenského stola.

Pátranie po majiteľovi apartmánu, kde sa múmie našli ich privádza na opustený ostrov Sprogø, neslávne známe miesto, kde sa vykonávali podivné lekárske experimenty, zneužívanie a prevýchova necudných dievčat.

Mrazivý detektívny príbeh založený na skutočnej kapitole dánskych dejín je štvrtým severským trilerom natočeným podľa bestelleru Jussiho Adler-Olsena.

Dánský režisér a scenárista Christoffer Boe sa narodil v roku 1974. Počas štúdií v Kodani vytvoril s niekoľkými spolužiakmi tím Hr. Boe & Co., s ktorým spolupracuje na svojich filmoch dodnes.

Boeho prvý film Rekonštrukcia (2003) zaradil do programu Festival v Cannes, kde získal Zlatú kameru za najlepší celovečerný debut. Hlavnú úlohu v ňom hral Nikolaj Lie Kaas, ktorého poznáme ako detektíva Carla Mørcka z Oddelenia Q. Tento rok Boe natočil úspešný televízny krimi seriál Kriger o vojnových veteránoch.

Severský thriller Zložka 64 prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *