Film Green Book bodoval na odovzdávaní cien Zlatý glóbus! Kedy príde do našich kín? + VIDEO

Len nedávno odovzdali v kalifornskom Beverly Hills ceny Zlatý Glóbus za rok 2018. So ziskom troch sošiek galavečeru dominovala komediálna snímka Green Book, ktorá príde do slovenských kín 7. marca 2019.

Green Book rozpráva príbeh nezvyčajnej cesty na juh Spojených štátov amerických, na ktorú sa v šesťdesiatych rokoch minulého storočia vydáva úspešný afroamerický klavirista Dr. Don Shirleye (Mahershala Ali), s novým osobným šoférom Tonym (Viggo Mortensen).

Mužov odlišuje nielen farba pokožky, ale aj životné skúsenosti, zvyky a názory, na ktoré si musia pri tom druhom zvyknúť. Americký juh a doba navyše neprekypujú toleranciou a šofér sa pri výkone služby musí spoliehať na tzv. zelenú knihu, Green Book, cestovateľskú príručku pre čiernych obyvateľov USA.

Hollywoodsku asociáciu zahraničných novinárov, ktorá Zlaté glóbusy udeľuje, snímka nadchla natoľko, že premenila tri z piatich nominácií.

Okrem víťazstva v kategórii Najlepší film – komédia alebo muzikál, si sošku vo svojej kategórii odniesli aj scenáristi Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie a Peter Farrelly, či herec Mahershala Ali v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej filmovej úlohe.

Posledný menovaný už má na svojom konte aj Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Moonlight.

Film Green Book z produkcie hollywoodskeho štúdia Universal Pictures a v réžii Petera Farrellyho, uvedie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *