Aké silné je puto medzi človekom a jeho psom? Na pulty kníhkupectiev prichádza dojímavý príbeh od autora knihy Psia duša + VIDEO

Kniha Psia cesta domov rozpráva dobrodružný príbeh o pute medzi strateným šteniatkom a jej majiteľom. Na pulty slovenských kníhkupectiev prichádza nový príbeh autora obľúbeného románu Psia duša.

Hlavnou hrdinkou knihy Psia cesta domov je šteniatko Bella, ktoré vyrastá spolu s mačkami v opustenom dome, ktorý chce však jeho majiteľ zrovnať so zemou. Bellu však v poslednej chvíli zachráni mladý vysokoškolák Lucas.

Okamžite si jeden druhého zamilujú, no Lucas svojou záchranou spustil lavínu udalostí, na ktorej konci sa Bella ocitá stovky kilometrov od domova. Puto medzi Lucasom a jeho štvornohým miláčikom je však silné, a tak musí Bella na ceste za svojim pánom prekonať obrovské dobrodružstvo plné nebezpečných nástrah, no aj vtipných situácii.

Autorom novinky je spisovateľ a milovník psov W. Bruce Cameron. Ten napísal viacero známych kníh o láske a vernosti medzi ľuďmi a ich štvornohými miláčikmi. Podľa jeho knihy Psia duša vznikol rovnomenný filmový hit s Dennisom Quaidom a Joshom Gadom, ktorý slovenské kiná dobyl pred dvoma rokmi.

Už v januári sa o podobný úspech pokúsi film Návrat domov, ktorý vzniká práve podľa knižnej novinky Psia cesta domov (A Dog´s Way Home). Scenár k filmu napísal sám autor románu W. Bruce Cameron spolu s manželkou a spoločne tiež dohliadali na nakrúcanie tohto rodinného dobrodružstva.

Kniha Psia cesta domov dorazila na pulty kníhkupectiev začiatkom januára pod záštitou vydavateľstva IKAR. Jej filmová adaptácia sa pod názvom Návrat domov objavuje v slovenských kinách od 24. januára. Na naše plátna ju prináša s českým dabingom distribučná spoločnosť Itafilm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *