Muži ako akvabely? Francúzsky komediálny hit Do plaviek! už baví celé Slovensko!!! + VIDEO

Vynikajúce ohlasy z celého sveta, ale aj čísla návštevnosti z domáceho francúzskeho trhu – snímka Do plaviek! (Le Grand Bain) sa tam držala na vrchole rebríčka dva týždne a patrí vďaka tomu medzi najnavštevovanejšie filmy tohto roka. Cesta netradičného družstva mužských akvabel za úspechom sa uchádza aj o priazeň slovenského publika.

Keď v komickom príbehu jeho hlavný hrdina Bertrand odpovie na inzerát hľadajúci nového člena do tímu mužského synchronizovaného plávania, ešte netuší, že v amatérskom družstve nájde nielen priateľov, ale i novú chuť do života.

Spoločne síce musia bojovať s viacerými nepriazňami, získať však môžu omnoho viac, než sa na prvý pohľad javí.

Režisér a scenárista Gilles Lelouche, ktorý je známejší vďaka svojmu hereckému pôsobeniu (snímky Vadí nevadí, Sherlock Holmes: Hra tieňov, či Kým nás svadba nerozdelí), sa nebál vo svojom filme ukázať nedokonalosti mužských charakterov i tiel. Podľa jeho slov sa nebáli ani herci.

„Musím povedať, že som nemal žiadny problém s hereckou namyslenosťou. Museli sa odhaliť z každého uhla pohľadu. Chcel som spraviť výpoveď o stavbe tela, bruchu a fyzických črtách, ktoré nie sú nevyhnutne považované za pôvabné v dobe, v ktorej dominujú ideály dokonalého vzhľadu, akým je napríklad vypracované, svalnaté telo,“ hovorí.

Podľa tvorcových slov sa hereckí predstavitelia navyše pustili do plaveckých tréningov s obrovským nasadením, hoci začiatky neboli ideálne.

„Prvé sústredenie bola katastrofa! Na začiatku bola Julie Fabre, choreografka ženského olympijského tímu v synchronizovanom plávaní, skeptická. Ale po troch týždňoch mi povedala, že to dokážeme,“ spomína Lelouche a s úsmevom dodáva, že jeden z protagonistov napríklad zatajil skutočnosť, že nevie plávať. Spoznáte vo filme, ktorý to mohol byť?

Komédiu Do plaviek! prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *