Dominika Morávková, Marek Fašiang a ďalší! Aká bola slovenská premiéra filmu Smrteľné stroje? + VIDEO

Slovensko má za sebou slávnostnú premiéru očakávanej filmovej novinky Smrteľné stroje. Dominika Morávková a Marek Fašiang, ktorí dabovali hlavné postavy vo filme, sa okrem mnohých známych tvárí osobne premiéry zúčastnili. Moderátorom tohto filmového večera bol talentovaný Vlado Varecha. Na čo všetko sa môžu fanúšikovia dobrodružného fantasy žánru tešiť?

Dominika Morávková, Marek Fašiang a ďalší! Aká bola slovenská premiéra filmu Smrteľné stroje?

Na svete dochádzajú zdroje. Mestá sa premenili na pohyblivé predátorské stroje a jedno dievča sa túži pomstiť mužovi, ktorý ju pripravil o matku. Bohužiaľ, ten patrí medzi najmocnejších mužov planéty. Smrteľné stroje sú dobrodružné fantasy od tvorcov Pána prsteňov a Hobita.

Za sto rokov bude svet len umierajúcou nehostinnou pustinou, ktorou križujú obrovské stroje na kolesách. Ich primárnou snahou je nachádzať zostávajúce zdroje obživy a surovín. V tieto monštrá sa premenili pôvodné mestá. Sídlia na kolesách, sú plné ľudí a najväčším a najmocnejším z nich je Londýn.

Ten sa rozrastá aj vďaka pohlcovaniu menších strojov, ktoré sa mu objavia v ceste. Týmto spôsobom sa v Londýne ocitne aj Hester Shaw (Hera Hilmar), tajomné dievča so zjazvenou tvárou. Jej jedinej zdá sa nevadí, že Londýn zničil jej domovské mesto. Hester sa totiž vďaka tomu ocitla v blízkosti jeho vládcu Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s ktorým má z minulosti nevyrovnané účty.

Thaddeus je tiež rád, že ju vidí. Hester vlastní predmet, s ktorým by sa mohol stať najmocnejším mužom sveta. A pretože má Thaddeus omnoho väčšiu palebnú silu než ona, ocitne sa Hester na úteku v spoločnosti zúfalo nepraktického knihomoľa a renegátky, na ktorej hlavu je vypísaná obrovská odmena.

Smrteľné stroje patria k vysnívanému projektu Petera Jacksona, režiséra trilógie Pán prsteňov a Hobit. Práve komplikované natáčanie Hobita mohlo za to, že Peter Jackson prenechal réžiu Smrteľných strojov svojmu dlhoročnému spolupracovníkovi Christianu Riversovi a „uspokojil“ sa len s rolou producenta.

Hobitia stopa sa nesie aj s ďalšími profesiami – Smrteľné stroje majú s Tolkienovými adaptáciami spoločných scenáristov Fran Walsh a Philippu Boyens a o efekty sa opäť postarali oscaroví kúzelníci z Weta Digital.

„Pevne verím, že tento film bude natoľko úspešný, že dostaneme šancu natočiť ďalšie pokračovanie. Príbeh sa v ďalších knihách vinie tak zaujímavo, že by bolo úžasné, ak by sme to mohli natočiť,“ rozpráva Peter Jackson.

FOTO: CinemArt SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *