Kto je slovenským Spider-Manom? Tieto herecké hviezdy dabovali novú komiksovku + VIDEO

Okrem známych slovenských hercov sa v dabovanej verzii filmu Spider-Man: Paralelné svety predstavia napríklad aj reperi Strapo a Moloch, či online hviezdy Moma a PPPíter.

Kto je slovenským Spider-Manom? Tieto herecké hviezdy dabovali novú komiksovku

Už je tomu pár týždňov, čo slovenské kiná valcuje nová komiksovka Spider-Man: Paralelné svety. Jedinečný animák, ktorý predstaví nie jedného, ale hneď niekoľko nových Spider-Manov, sa na našich plátnach objaví vo verzii so slovenskými titulkami, ale aj so slovenským dabingom.

Jeho slovenské obsadenie je plné hereckých hviezd! Spoznáte v novom traileri hlasy Mareka Majeského, Moniky Potokárovej, Dušana Cinkotu či Richarda Stankeho.

Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera?

Koho teda budete môcť počuť v slovenskej verzii filmu Spider-Man: Paralelné svety? Ako hlavný hrdina filmu, tínedžer Miles Morales, sa predstaví Jakub Króner, tvorca slovenského animovaného seriálu Lokal TV, či úspešných filmov Lokalfilmis, Lóve a Bratislavafilm.

Króner bol zároveň režisérom slovenského dabingu. Hoci sa réžií dabingu bežne nevenuje, ako obrovský fanúšik Spider-Mana ponuku prijal. Milesovým mentorom vo filme je životom ubitý Peter Parker, ktorému hlas prepožičal Dušan Cinkota.

Vo filme sa však predstavia i ďalší štyria pavúčí hrdinovia: charizmatická Spider-Gwen, groteskné Spider-Prasa, čiernobiely detektív Spider-Noir, či Peni Parker ako vystrihnutá z japonského anime. Tých v slovenčine nadabovali Monika Potokárová, Richard Stanke, Marek Majeský a Vanda Ružičková. Hrozivým hlasom hlavného záporáka Kingpina je herec Pavol Topoľský. Okrem nich môžeme vo filme počuť napríklad aj Mariána Miezgu, Elenu Podzámsku, Kristínu Turjanovú či Alenu Pajtinkovú. Malé úlohy si v novinke, ktorá má na prestížnom portáli Rotten Tomatoes zatiaľ hodnotenie rovných 100 %, strihli aj známi neherci – reperi Strapo a Moloch, či hviezdy slovenského youtube Moma a PPPíter.

Jedinečnú komiksovka Spider-Man: Paralelné svety, prináša od 13. decembra 2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *