Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny očarili slovenské kiná! Koľko divákov si túto filmovú novinku pozrelo počas otváracieho víkendu? + VIDEO

Najnovší filmový prírastok do sveta Harryho Pottera, film Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, svojou mágiou ovládol kiná na celom svete, slovenské nevynímajúc. Jeho premietania navštívilo u nás už 65 414 divákov, čím sa dostal na čelo aktuálneho rebríčka návštevnosti.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny očarili slovenské kiná! Koľko divákov si túto filmovú novinku pozrelo počas otváracieho víkendu?

Okrem toho si na svoje konto pripísal zaujímavý rekord – vďaka tržbám vo výške 369 689 € je jeho otvárací víkend najúspešnejším spomedzi všetkých filmov tzv. „čarodejníckeho univerza“, ktoré zahŕňa 8 filmov série Harry Potter, aj predchádzajúcu snímku o fantastických zveroch.

Film je v poradí druhým z piatich pripravovaných filmov série Fantastické zvery. Na konci prvej časti bol mocný čarodejník Gellert Grindelwald (Johnny Depp) zajatý a uväznený.

Ako sa však zaprisahal, podarí sa mu utiecť a začne zhromažďovať svojich prívržencov. Mnohí z nich však netušia, aký je jeho skutočný plán – ovládnuť svet bežných smrteľníkov za pomoci „čistokrvných“ čarodejníkov.

Aby mu v tom zabránil, povoláva mocný Albus Dumbledore (Jude Law) na pomoc svojho bývalého študenta, magizoológa Mloka Scamandera (Eddie Redmayne). Ten pomoc prisľúbi, netuší však, aké nebezpečenstvá naňho striehnu.

Podľa scenára známej spisovateľky J. K. Rowlingovej film nakrútil režisér David Yates, ktorý si vďaka tomu pripisuje na svoje konto už šiesty príspevok do čarodejníckeho univerza.

Spolu s ním a hviezdnym hereckým obsadením sa na nakrúcaní znova podieľal aj tvorivý tím, ktorý stál za predchádzajúcou časťou, príbehom Fantastické zvery a ich výskyt. Ich prácu môžu slovenskí diváci a diváčky obdivovať v kinách práve teraz a to vďaka distribučnej spoločnosti Continental film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *