Zachraňuje ženy pred nebezpečnými mužmi, no dokáže ochrániť samu seba? Thriller Dievča v pavúčej sieti už aj v slovenských kinách! + VIDEO

Claire Foy prichádza na plátna kín ako samozvaná bojovníčka za práva žien – Lisbeth Salanderová. Temný thriller režiséra Fedeho Alvareza natočený podľa kultovej škandinávskej knižnej série Millenium, Dievča v pavúčej sieti, si môžu milovníci tohto žánru vychutnať už aj v našich kinách.

Zachraňuje ženy pred nebezpečnými mužmi, no dokáže ochrániť samu seba? Thriller Dievča v pavúčej sieti už aj v slovenských kinách!

Filmová adaptácia knihy je príbehom drsnej hackerky a bojovníčky za práva žien, ktorá sa ocitá v pavučine skorumpovaných politikov a podvodov. Tentokrát sa však bude musieť vyrovnať s vlastnou minulosťou, keď sa proti nej postaví jej stratená sestra.

Lisbeth Salanderová, kultová hlavná postava úspešnej knižnej série Milénium od Stiega Larssona, sa vracia na plátna v adaptácii krimi bestselleru Dievča v pavúčej sieti.

Drsná bojovníčka za spravodlivosť musí tentokrát zastaviť nebezpečnú teroristickú skupinu zvanú Pavúci. V temnom thrilleri sa Lisbeth spolu s novinárom Mikaelom Blomkvistom zamotáva do siete plnej klamstiev, kyber zločincov a korupcie. Jej najväčším súperom však bude vlastná minulosť …

Hoci je Dievča v pavúčej sieti adaptáciou rovnakej knižnej série, film nie je pokračovaním filmu Muži, ktorí nenávidia ženy od režiséra Davida Finchera z roku 2011.

Novinku má na svedomí nový tvorivý tím a hrá v ňom nové  herecké obsadenie. Film je tiež podľa tvorcov temnejší a drsnejší ako jeho predchodca. To potvrdzuje aj výber režiséra Fedeho Alvareza, ktorý má na svedomí desivé horory Evil Dead a Muž v temnote.

Hlavnej úlohy Lisbeth Salanderovej sa zhostila anglická herečka Claire Foy, známa predovšetkým zo seriálu The Crown, kde si zahrala britskú kráľovnú Alžbetu II. alebo z nedávnej biografickej drámy o prvom mužovi na mesiaci – First Man. V roli Lisbethinej stratenej sestry Camilly sa predstaví vychádzajúca hviezda Sylvia Hoeks, ktorá zaujala v sci-fi Blade Runner 2049.

Akčný thriller Dievča v pavúčej sieti je adaptáciou štvrtého dielu série Millenium spisovateľa Davida Lagercrantza, ktorý pokračuje v jej písaní po smrti Stiega Larssona v roku 2004.

„Dnešný svet potrebuje hrdinku, akou je Lisbeth Salanderová,” hovorí producentka Amy Pascal, ktorá má za sebou filmy ako Spider-Man: Návrat domov, či posledné Jumanji.

„Je hrdinkou bezbranných a týraných, ktorým pomáha po svojom. Neexistuje nikto ako ona. Žijeme v ideálnej dobe pre tento film a verím, že nás čaká ešte mnoho príbehov z jej sveta.”

Dievča v pavúčej sieti si môžeme v kinách pozrieť práve teraz! Na naše plátna ho prináša distribučná spoločnosť Itafilm!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *