Bude to európsky kinohit roka? Francúzske kiná valcuje domáca komédia Do plaviek! + VIDEO

Francúzske kiná si podmanila najnovšia filmová komédia z domácej produkcie. Snímka Do plaviek! (Le Grand Bain) v prvom týždni svojho uvedenia suverénne obsadila vrchol rebríčka návštevnosti a so zárobkom takmer 8 000 000 € z francúzskeho trhu (zahŕňajúceho aj Alžírsko, Monako, Maroko a Tunisko) sa zaradila medzi najväčšie kinohity tohto roka. O mesiac si ju v kinách budú môcť pozrieť aj slovenskí diváci a diváčky.

Bude to európsky kinohit roka? Francúzske kiná valcuje domáca komédia Do plaviek!

Francúzsky hovoriace publikum si podmanil príbeh skupiny štyridsiatnikov bojujúcich s krízou stredného veku, ktorí sa rozhodnú založiť vo svojej plavárni prvý mužský tím synchronizovaného plávania.

Musia bojovať so skepticizmom, posmeškami okolia a náročným výcvikom pod vedením bývalej šampiónky tejto disciplíny.

Výzva sa však pre nich stane nečakaným dobrodružstvom, počas ktorého získajú štipku sebadôvery a naučia sa mnoho o sebe samých, ale aj jeden o druhom.

Režisér a scenárista Gilles Lelouche vo svojom filme dáva dohromady unikátnu skupinu hrdinov s autentickými charaktermi i životnými príbehmi.

„Strávil som skoro rok tým, že som dôkladne vytváral akýsi popis a trajektóriu všetkých mojich postáv. Chcel som, aby mali svoj vlastný život a životné skúsenosti,“ hovorí tvorca.

Do hlavných úloh sa mu podarilo obsadiť viacero francúzskych hereckých velikánov. Mathieu Amarlic je známy z filmov Skafander a motýľ, James Bond: Quantum of Solace či Grandhotel Budapešť.

Guillame Canet je jednou z najväčších domácich hviezd a v našich kinách sme ho mali možnosť vidieť napríklad v ostatnej adaptácii románu Gombíková vojna.

Benoît Poelvoorde zažiaril v desiatkach filmov, z posledných napríklad v komédiách Rodina na prenájom, či Zbrusu nový zákon.

Na rozdiel od svojich predchádzajúcich úloh, herci tentoraz museli nechať povestný francúzsky šarm i eleganciu „v šatni“.

Režisér chcel filmom vyzdvihnúť telá a tvary, ktoré dnes nie sú v móde: „Chcel som poukázať na mužov vo veku 40 až 50 rokov, ktorí nie sú atléti a ktorí akceptujú svoje telá, pupky, chlpy či poškodené kolená.“

Cestu mužského tímu za úspechom na poli synchronizovaného plávania si budú môcť slovenskí diváci a diváčky v kinách pozrieť od 6. decembra 2018.

Komédiu Do plaviek! na Slovensko prináša distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *